Постійна арбітражна палата в Гаазі сьогодні оголосила, що Росія визнається винною в порушенні конвенції ООН у справі захоплення судна Arctic Sunrise і повинна виплатити компенсацію голландській стороні.
"Суд постановив, що Нідерланди мають право на компенсацію за шкоду, завдану Arctic Sunrise, а також за матеріальний і нематеріальний збиток Arctic 30 (компанії-власника судна), суми внесених застав (за членів екіпажу судна), а також за понесені Нідерландами витрати у зв'язку з видачею банківської гарантії, згідно з постановою Міжнародного трибуналу ООН з морського права", - повідомляє Європейська правда з посиланням на оприлюднений вердикт суду.
Наголошується, що трибунал було створено у відповідності з статутом ООН, а предметом його розгляду став захоплення російськими властями голландського судна Arctic Sunrise, яке використовували екологи з організації GreenPeace. При цьому суми компенсації поки не відомі.
18 вересня 2013 року міжнародна група екологів спробувала провести акцію протесту проти видобутку нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі Прирозломна" в Печорському морі. Пізніше їх корабель Arctic Sunrise був узятий штурмом спецназом російської прикордонної служби. Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею "піратство" у зв'язку зі спробою проникнення екологів "Грінпіс" на нафтову платформу. На борту Arctic Sunrise, який ходить під прапором Нідерландів, знаходився міжнародний екіпаж у складі близько 30 осіб. Це громадяни 18 країн: Аргентини, Австралії, Бразилії, Канади, Данії, США, Великобританії, Нідерландів, Нової Зеландії, України, Росії, Франції, Італії, Туреччини, Фінляндії, Швейцарії, Польщі та Швеції.
Між тим, 20 грудня стало відомо, що "Газпром" почав видобуток нафти на "Прирозломної". 24 грудня Росія почала відпускати членів екіпажу Arctic Sunrise по амністії. 26 грудня був амністований останній член екіпажу Arctic Sunrise.