Про це на сторінках Financial Times пише болгарський політолог Іван Крастев. Щойно в Македонії спалахнули протести, як у Москві швидко їх засудили і завили, що це нібито Захід знову "готує кольорову революцію".
"Відповідь прихована у виступі Сергія Лаврова на засідання Генеральної асамблеї ООН цього року, коли російський дипломат закликав ухвалити декларацію про недопустимість втручання у внутрішні справи країн, а також про невизнання переворотів як метода зміни влади. Таким чином, Москва, яка колись була центром світової комуністичної революції, стала головним у світі захисником урядів від громадян", - йдеться в статті.
На думку болгарського політолога, українська "Помаранчева" революція дуже налякала російські політичні еліти. На додачу, президент США Барак Обама залишив сам на сам з натовпом невдоволених єгиптян президента Хосні Мубарака, який завжди позиціонував себе як прихильника Вашингтона.
Тож після "Арабської весни", в очах Кремля США стали "світовим агентом", який підриває світовий порядок і сіє хаос. Саме це стало причиною зміцнення зв'язків Росії з країнами Центральної Азії, в яких панують диктатури, а також з Китаєм.
"Росія намагається покласти кінець тому, що Захід вважає глобальним порядком, не тому, що вона хоче відновити радянську імперію, а тому що стала на бік контрреволюції у світі. Вашингтону ж дісталася роль головного революціонера. Це формула нескінченного конфлікту", - йдеться в статті.
Ще однією історичною помилкою Москви стало одвічне бажання стати потужною силою в морі. Росія завжди мріяла про потужний флот і це їй шкодило. Царі Олександр І і Микола І докладали великих сил і витрачали колосальні кошти на побудову російського морського флоту. І це будівництво закінчилося поразкою Росії в Кримській війні і забороною тримати російські військові кораблів в Чорному морі.
А потім було ще гірше. Під час першої світової війни Москва розмістила потужний флот в Балтійському морі, але він виявився абсолютно не потрібним. Зате він пригодився під час більшовицької революції, яка потопила царську імперію.