Європейський союз серйозно занепокоєний присутністю російської військової техніки і військовослужбовців в тих районах України, які знаходяться під контролем підтримуваних Москвою терористичних організацій, йдеться у заяві, яку зробила делегація Євросоюзу під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у понеділок, 12 листопада, повідомляє Укрінформ.
"Ми знову закликаємо Росію негайно припинити підживлення конфлікту шляхом надання фінансової і військової допомоги збройним формуванням, і ми глибоко стурбовані інформацією про присутність російського військового обладнання та особового складу у районах, які контролюють підтримувані Росією збройні формування", - йдеться в заяві.
У заяві нагадали, що тривалість антиросійських санкцій безпосередньо залежить від виконання Росією Мінських угод.
Також делегація Євросоюзу підкреслила, що рішуче засуджує фейкові "вибори" в окупованих районах 11 листопада і ніколи не визнає їхніх результатів.
"Так звані "вибори" є ще одним кричущим порушенням міжнародного права і українського законодавства, Мінських угод, і ми вважаємо їх непотрібними і не маючими жодної юридичної сили", - наголошується в заяві.
Делегація нагадала, що Мінськими домовленостями передбачається проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей в рамках українського законодавства і після встановлення належних безпеки умов, у відповідності зі стандартами ОБСЄ та під моніторингом БДІПЛ. "Вибори", проведені 11 листопада, під жодну з умов не підпадають, тому є незаконними, а їхні результати - юридично нікчемними.
Нагадаємо, "вибори" нового ватажка "ДНР" було призначено на 11 листопада після вбивства в кінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка. В цей же день "народна рада ЛНР" призначила вибори депутатів "парламенту" і ватажка псевдореспубліки на 11 листопада. В ОРДО новим ватажком став Денис Пушилін, в ОРЛО - Леонід Пасічник.
Напередодні "виборів" Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, а жителів тимчасово окупованих територій сходу України – не брати участь у незаконних "виборах". СБУ зареєструвала кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу України - посягання на територіальну цілісність України.
Президент України Петро Порошенко відзначив той факт, що місцеві вибори можуть відбутися тільки після деокупації регіону. І повідомив про те, що "вибори" в ОРДЛО стануть предметом позачергового обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ і Ради міністрів ЄС із закордонних справ. З цією метою українською стороною розпочато консультації в Раді безпеки ООН в Нью-Йорку.
Ряд держав і міжнародних організацій заявили про те, що не визнають їх результати, визнати їх готова Росія. У Польщі закликають ЄС та партнерів посилити санкції проти РФ, розширивши їх на всіх причетних до організації "виборів".