Про це Reuters сказав колишній голова британського розвідувального управління "Центр урядового зв'язку" Роберт Ханніган. Видання нагадує, що Москва заперечує звинувачення з боку західних урядів і спецслужб у тому, що вона стоїть за кібератаками проти політичних і комерційних цілей у світі. Зокрема, російських хакерів звинувачували у атаках під час виборів президентів у США і Франції.
На питання, чи становить російський уряд загрозу для демократичних процесів Ханніган відповів: "Так… В кіберпросторі існує непропорційна кількість випадків свавілля, джерелом якої стала Росія".
Він додав, що Заходу доведеться виступити проти шкідливої російської державної діяльності і показати, що така поведінка неприйнятна.
"Відповідь не обов'язково повинна бути в кіберпросторі, хоча так теж час від часу доведеться діяти у майбутньому. Але це можуть бути санкції чи інші заходи, які допоможуть провести червоні лінії і дати зрозуміти, що така поведінка неприйнятна", - сказав Ханніган.
Також він виступив проти того, щоб змушувати соціальні мережі надавати спецслужбам доступ до коду через так звані "чорні ходи". На його думку, це лише робить системи вразливими, від чого страждають користувачі. Натомість він порадив налагоджувати більш тісну і дружню співпрацю з техкомпаніями.
Сьогодні Генеральний секретар НАТО оголосив, що альянс надасть Україні обладнання для розслідування кібератак. За словами генерального секретаря Альянсу, кібербезпека є однією з ключових галузей співробітництва Україна-НАТО.
Нагадаємо, 27 червня державні та комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA хакерської атаки зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерних системах в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям і метро в країнах Європи.
DT.UA опублікувало перелік постраждалих внаслідок хакерської атаки компаній.