"В якості відповідних заходів проти такого роду загроз ми змушені будемо посилювати систему повітряно-космічної оборони на даному напрямку, залучити додаткові сили і засоби для вирішення завдань прикриття відповідних об'єктів та пунктів управління. У це посилення входить і розміщення С-400 та комплексів "Іскандер" в Калінінграді, і створення нових формувань в Західному і Південному військових округах", – заявив він в інтерв'ю для "РІА Новости".
За словами Озерова, російська сторона побоюється, що інфраструктура ПРО може бути використана країнами НАТО для розміщення ударних озброєнь, зокрема – крилатих ракет наземного базування.
Голова комітету зазначив, що поряд з мотострілецькими танковими підрозділами, нові дивізії, створені в Західному та Південному військовому округах, включають в себе частини ППО.
"Крім того, і ми це не приховуємо, ми вдосконалюємо наші військово-повітряні сили, розробляємо нові, сучасні види ракет класів як "земля-повітря" і "повітря-земля", які були б здатні подолати повітряну оборону, яка є у США в Європі", – підкреслив він, додавши, що Росія постійно спостерігає за ситуацією в Європі, і "готова реагувати".
Нагадаємо, 12 травня США ввели в дію нову систему наземного базування в Румунії. Система ПРО передана командуванню НАТО і буде розміщуватися на допоміжному об'єкті ВМС США в румунському Девеселу, де знаходиться румунська військова база.
Представник МЗС РФ Марія Захарова у зв'язку з цим заявила, що розгортання елементів системи протиракетної оборони США в Східній Європі є порушенням Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) яке змушує Росію прийняти "відповідні заходи військово-технічного характеру".
Тим часом, в польському селищі Редзіково почалося будівництво американської бази комплексної системи протиракетної оборони. Базу будуть обслуговувати максимум 300 піхотинців і цивільних осіб. Найважливіші елементи системи, тобто радар і пускову установку SM-3, повинна забезпечити компанія AMEC Programs Inc., розташована в штаті Джорджія (США).