Президент Федерального відомства із захисту конституції ФРН Ханс-Георг Маасен заявив, що Росія надавала підтримку каталонським сепаратистам перед референдумом у жовтні 2017 року, свої висновки він озвучив учасникам відкрився в понеділок у Берліні симпозіуму "Гібридні загрози - мережеві відповіді", пише журнал Spiegel.
"Німецькі спецслужби виходять з того, що російські тролі "підігрівали" громадські суперечки про незалежність Каталонії. У них, очевидно, є свідчення того, що Росія підтримує каталонське сепаратистський рух пропагандою... Маасен каже, що отримав цю інформацію не з перших рук, але вважає її дуже правдоподібною", - йдеться в статті.
Причому, за словами Маасена, мова йде про "дезінформації і пропаганді", а не про фінансову підтримку.
Нагадаємо, що 1 жовтня 2017 року в Каталонії пройшов референдум за незалежність, який іспанська влада та Конституційний суд країни визнав недійсним. 21 грудня в Каталонії відбулися позачергові вибори до місцевого парламенту, в результаті якого прихильники незалежності отримали більшість депутатських мандатів.
А іспанський король у передріздвяному зверненні закликав жителів Каталонії та новоспечений парламент автономії відмовитися від ідеї незалежності.
Нагадаємо, в Іспанії партія екс-голови Каталонії Карлеса Пучдемона "Разом за Каталонію" заявила про намір висунути свого лідера на посаду голови регіонального уряду. Але сам Пучдемон відмовився балотуватися на пост прем'єр-міністра Каталонії.
24 березня Верховний суд Іспанії розпочав кримінальне провадження проти Пучдемона і ще 12 політиків. Також суд видав ордер на арешт шістьох сепаратистів, серед яких і екс-голова парламенту Каталонії.
Крім того, суд дозволив взяти під варту нового кандидата на посаду голови каталонського уряду Жорді Турулла, якому загрожує до 30 років позбавлення волі, і ще чотирьох каталонських політиків.
25 березня Пучдемон був затриманий в Німеччині, через територію якої проїжджав, повертаючись з Фінляндії до Бельгії.
У жовтні 2017 року політик проголосив незалежність Каталонії від Іспанії, а потім втік до Бельгії, рятуючись від переслідування з боку іспанської юстиції.
Детальніше про ситуацію в Каталонії і шанси регіону на незалежність від Іспанії читайте у матеріалі Юлії Загоруйко "Неспокійна Каталонія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".