Про це сьогодні пише видання Newsweek, нагадуючи про розміщення ракетних комплексів "Іскандер" у відірваному від решти Росії регіоні. При цьому оглядач зауважує, що вочевидь Москва планувала це давно, оскільки зброю доправили кораблями. А це досить клопітка і нешвидка процедура.
"Розроблений 9 років тому ракетний комплекс здатен стріляти як звичайними, так і ядерними ракетами, і робить він це значно точніше, ніж його попередники", - пише видання про російські "Іскандери".
Згідно з офіційними характеристиками, радіус дії російських ракет складає 400 кілометрів. Це трохи менше порогу, встановленого Договором про ліквідацію ракет середньої і близької дальності польоту. Але експерти в Національному оборонному університету Фінляндії переконують, що "Іскандер" здатен уражати ціль на відстані 1700 кілометрів.
"Якщо це так, то з балтійської бази може за лічені хвилини знищений, наприклад, парламент Німеччини", - йдеться в статті.
Оглядач нагадує, що розміщення ракетних комплексів і літаків в Калінінградській області під боком у ЄС входить в програму переозброєння Росії. Її метою оголошено підвищення частки сучасного озброєння в російській армії з 10% до 70%. Польські експерти кажуть, що Москва збирається закупити 120 "Іскандерів", 600 літаків, 1100 гелікоптерів, 100 кораблів і 2300 танків.
"Той факт, що росіяни встановили в Калінінградській області ракетні установки, може створити серйозні проблеми для НАТО. Але в цей же час, ці сили в дуже невигідній позиції. Оскільки, НАТО близько до відрізаного від решти Росії Калінінграда", - пояснив Newsweek неназваний військовий.
Зараз російська область посеред ЄС отримує всі необхідні товари автомобільним і залізничним транспортом через території Литви. Але прем'єр балтійської країни Лінас Лінкевічус не виключає, що в майбутньому такий коридор може бути заборонений. Тож Литва може стати першою країною, проти якої Кремль може наважитися застосувати арсенал в Калінінграді.
Раніше президент Литви Даля Грібаускайте теж заявляла, що калінінградські "Іскандери" Росії небезпечні для багатьох країн Європи. Вона в черговий раз зазначила, що в нинішніх умовах не можна говорити про послаблення чи скасування санкцій проти Росії. А прем'єр-міністр Польщі Ева Копач заявляла, що Путін "Іскандерами" намагається вплинути на рішення Євроради про санкції.