Росія перекидає у Чорне море малий ракетний корабель "Інгушетія"

Поділитися
Росія перекидає у Чорне море малий ракетний корабель МРК проекту "Буян-М" – російські багатоцільові ударні кораблі для ближньої морської зони © Российская газета
Чорноморський флот вже має в своєму складі два кораблі цього проекту – "Вишній Волочек" та "Орехово-Зуєво", які числяться у складі 41-ї бригади ракетних катерів.

Росія перекидає у Чорне море малий ракетний корабель проекту 21631 "Буян-М" "Інгушетія"; на даний момент корабель є небоєздатним, оскільки йому належить добудоватися на плаву. Проведення корабля здійснюється за допомогою морських буксирів російського флоту "Капітан Волокітін" та "Барс" по внутрішніх річкових шляхах Росії, повідомляє "Український мілітарний портал".

Після добудови на одному з суднобудівних підприємств в Азовському морі або на території окупованого Криму "Інгушетія" увійде до складу Чорноморського флоту Росії. На воду корабель спустили у червні 2019 року у Зеленодольську, майже через рік після закладки.

Чорноморський флот вже має в своєму складі два кораблі цього проекту – "Вишній Волочек" та "Орехово-Зуєво", які числяться у складі 41-ї бригади ракетних катерів.

МРК проекту "Буян-М" – російські багатоцільові ударні кораблі для ближньої морської зони. Основою для їхньої розробки став радянський проект артилерійського корабля 21630 "Буян". МРК призначаються для нанесення ударів по берегових цілях, б'ють на дальність до 2500 км, окрім того, придатні для патрулювання визначених районів, охорони баз та місць стоянок кораблів, боротьби з надводними кораблями і судами допоміжного флоту.

Нині триває робота над створенням бази Військово-морських сил в Азовському морі для протидії морській агресії РФ.

Наприкінці минулого року набув чинності закон "Про прилеглу зону України". Згідно з документом, контрольована Україною територія моря збільшується вдвічі – з 12 до 24 морських миль. Закон також важливий в контексті протистояння російській агресії. Тепер у прилеглій зоні ДПСУ може зупиняти для контролю або заарештовувати судна за винятком військових та інших кораблів, які використовуються з некомерційною метою.

У жовтні 2018 року командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що Росія тримає в Азовському морі корабельне угруповання у 120 кораблів і катерів – правда, боєздатних з них лише 36, а досить озброєних 24. Рятує і те, що РФ не може використовувати в Азовському морі великотоннажні бойові кораблі через малі глибини азовської акваторії.

Докладніше про перспективи розвитку українського військового флоту читайте у статті Валентина Бадрака "Морський вузол" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі