Росія незаконно займає місце в ООН і Раді Безпеки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія незаконно займає місце в ООН і Раді Безпеки © agroportal.ua
В історії ООН лише Росії вдалося стати членом даної організації, минаючи обов'язкові процедури.

Росія незаконно стала членом ООН і Ради Безпеки ООН, оскільки в 1991 році вона отримала місце в цій Організації без дотримання вимог Статуту ООН, в обхід його. Про це пише оглядач ZN.UA Володимир Кравченко статті "Російські скелети в шафі ООН".

Як зазначає автор статті, юристи-міжнародники (в тому числі і російські) вже давно звертають увагу на те, що принцип продовжуванства (континуїтету) не застосовується до РФ, оскільки в ряді документів було юридично закріплено припинення існування СРСР і утворення СНД. "А отже, після розпаду Радянського Союзу членство в ООН автоматично припинилося. Тому Росія, яка на відміну від України та Білорусі не була членом ООН з 1945 року, повинна була проходити процедуру вступу відповідно до статті 4 Статуту ООН", - пише оглядач ZN.UA.

За словами В. Кравченка, в історії ООН лише Росії вдалося стати членом даної організації, минаючи обов'язкові процедури. В тому числі, не підписуючи Статут ООН і не ратифікуючи його. "Це стало наслідком політичного рішення 1991 року лідерів як колишніх радянських республік, так і держав-членів ООН", - пише оглядач видання.

На думку автора статті, Україна має право ставити питання про правомочність перебування Росії в ООН і Раді Безпеки. Однак сьогодні ініціатива щодо перегляду статусу в цій організації практично не реалізовується як через політику нинішньої української влади, так і через позицію основних геополітичних акторів.

Читайте також: Уряд затвердив угоду про безвізовий режим ще з однією державою

Оглядач видання цитує думку відомого юриста-міжнародника, професора Володимира Василенка, який вважає, що Генасамблея ООН може звернутися в Міжнародний суд ООН з проханням дати консультативний висновок про те, чи був дотриманий Статут ООН при оформленні членства РФ у Організації і чи існують підстави для її постійного членства в Раді Безпеки.

За словами В. Василенка, хоча дане рішення Міжнародного суду ООН буде носити рекомендаційний характер, "у разі, якщо для Росії воно буде мати негативний висновок, дасть підстави для подальших дій України, інших зацікавлених країн-членів та органів ООН".

Детальінше - в статті Володимира Кравченка "Російські скелети в шафі ООН".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі