Росія не зможе налагодити виробництво розрекламованих Путіним гіперзвукових ракет "Авангард" у великих обсягах, оскільки відчуває гостру нестачу придатної для їхнього створення сировини, 1 липня повідомив американський телеканал CNBC з посиланням на власні джерела в розвідці США.
Американські розвідники оцінюють максимальну кількість "Авангардів", які зможе створити Росія, у 60 одиниць. Справа у тому, що Кремлю не вдалося знайти постачальника, готового продавати Росії вуглецеве волокно з необхідними для ракети характеристиками – старі зразки, як виявилося, не витримують критичних температур, що виникають під час гіперзвукового польоту. Фінансування власних розробок такого волокна у страждаючій від західних санкцій Росії було визнано економічно недоцільним.
Тим не менш, вказують розвідники, Москва все ще тішить себе надією до 2020 року розгорнути цілу армаду "Авангардів", поставивши їх на бойове чергування. Поки невідомо, з чим пов'язані подібні мрії Кремля.
"Авангард" – російський керований бойовий блок для ракетних комплексів стратегічного призначення. По суті, це гіперзвуковий маневруючий бойовий блок, який запускається у ціль за допомогою міжконтинентальної балістичної ракети. Призначений у першу чергу для прориву протиракетної оборони противника. Остаточні випробування пройшов у грудні 2018 року.
26 грудня 2018 року російський державний телеканал RT опублікував кадри випробувального запуску ракети комплексу "Авангард" з гіперзвуковим крилатим бойовим блоком, що планує, про який президент Росії Володимир Путін розповідав у посланні Федеральним зборам у 2018 році.
Путін у посланні до Федеральних зборів 1 березня 2018 року заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці вигадають щось нове".