Про це Radio Free Europe Radio Liberty повідомляє з посиланням на прес-секретаря Міністерства закордонних справ Росії Марію Захарову. За її словами, саміт з ядерної безпеки, мета якого полягає у недопущенні поширення ядерного тероризму в світі, "вже відіграв свою роль" і його політичний порядок денний вичерпаний.
За словами Захарової, МАГАТЕ повинна зайняти стати головною силою у координації світових зусиль з забезпечення ядерної безпеки в світі. При цьому речник МЗС Росії додала, що подібні міжнародні саміти нібито намагаються "втрутитися у роботу міжнародних організацій", таких, як МАГАТЕ, і "нав'язати точку зору обмеженого кола країн" міжнародним структурам. Тому в Москві вважають це неприпустимим.
Всі попередні саміти з ядерної безпеки, які відбулися у 2010, 2012 і 2014 роках російські представники відвідували. Однак починаючи з 2014 року Москва все частіше почала погрожувати різним країнам своєю ядерною зброєю.
Зокрема, посол Росії в Данії погрожував націлити російські ракети з ядерними боєголовками на північноєвропейську країну, якщо вона розмістить систему ПРО США на своїй території.
Також видання The Times повідомляло про те, що Росія шантажує Захід застосуванням ядерного арсеналу, якщо Україна отримає американську зброю для боротьби проти проросійських терористів і російської армії. Російські розвідники попередили, що Путін готовий рішуче відповісти на будь-які спроби посилити присутність НАТО в Балтії. При цьому Москва готова "застосувати як ядерну зброю, так і неядерні засоби". Було також зазначено, в яких випадках Росія може наважитися на застосування ядерної зброї.
Видання Washington Post писало, що безпілотник Росії з ядерною бомбою лякає світ. Видання нагадує, що про існування такої розробки стало відомо після витоку в пресі сторінок доповіді одного з військових начальників Росії під час зустрічі з президентом Володимиром Путіним в Сочі. В Кремлі згодом сказали, що відео з даними про "Морську багатофункціональну систему Статус-6" не повинно було потрапити в ефір. І відео негайно видалили. Однак інформація про існування такої зброї поширилася.
Раніше політолог і колишній чиновник Білого дому Ед Роджерс писав на сторінках Washington Post, що США варто думати, що робити в разі ядерного удару Кремля в Сирії. У всякому разі, думки про те, що Путін здатен вирішити, ніби він безкарно може претендувати на Україну, країни Балтії і взагалі робити все, що він хоче і де захоче, вже у сучасному світі не здаються такими божевільними. Навіть якщо вірогідність застосування ядерної зброї Росією невелика, нинішньому і майбутньому Білому дому варто звикати до думки, що не більше не щось абсолютно неймовірне.