Згідно з інформацією на відеозапису, в операції взяли участь 63 012 російських військовослужбовців, у тому числі 25 738 офіцерів і 434 генерала. Через Сирію пройшли 91% екіпажів армійської, 97% військово-транспортної та 60% стратегічної авіації Росії всіх військових округів РФ.
До грудня МО РФ не публікувало дані про чисельність свого угруповання в Сирії. Потім міністр оборони РФ Сергій Шойгу вперше офіційно оголосив про те, що "безцінний бойовий досвід в Сирії отримали понад 48 тисяч військовослужбовців російської армії".
У грудні минулого року президент РФ Володимир Путін під час поїздки на авіабазу "Хмеймім" наказав вивести російські війська з Сирії. Через вісім місяців, МО Росії різко підвищило оцінку чисельності військового контингенту в країні.
У середу, 22 серпня, радник президента США Джон Болтон сказав, що Росія "застрягла" в Сирії і шукає шляхи для виділення коштів поряд з іншими європейськими країнами на відновлення країни, де міські руйнування масштабніше, ніж у часи Другої світової війни. Він вважає, що це дасть США перевагу на переговорах з РФ. У Кремлі як зазвичай заперечували всі заяви Адміністрації Трампа.
Росія вступила у війну в Сирії на боці президента Башара Асада у вересні 2015 року, після звернення глави САР.
Москва називає метою своєї участі в сирійській операції боротьбу з бойовиками ІДІЛ і іншими терористами, але авіація РФ бомбить житлові квартали сирійських міст. Західні країни звинувачують в Росії в підтримці режиму Асада, а самого Асада - в загибелі величезної кількості мирних жителів і застосуванні хімічної зброї проти мирного населення. Росія неодноразово блокувала в Радбезі ООН резолюції щодо розслідування таких хімічних атак.
За час війни в Сирії з 2011 року, за даними ООН, загинули понад півмільйона людей і ще кілька мільйонів були змушені покинути свої будинки. За даними спостерігачів з Сирійської мережі з прав людини, більшість цивільних загинули саме від рук союзу Росії та сил режиму Асада.