Про це на сторінках The Guardian пише Шон Вокер, додаючи, що Кримські татари жили на півострові за кілька століть до того, як на ньому поселилися росіяни чи українці. Але зараз вони складають лише 13% населення Криму. Однак вони виступили проти російської анексії Криму, а лідери народу наполягають, що півострів - це законна частина України.
Тепер, через два з половиною роки після анексії, кримські татари кажуть, що Москва намагається залякати їх і змусити коритися.
"В цьому новому гібридному гетто Володимира Путіна поки що немає колючого дроту. Замість нього є телевізійна пропаганда ненависті, постійні стеження і переслідування", - написав у колонкі для The Guardian кримськотатарський активіст Айдер Муждадбаєв.
Кожного тижня з'являються все нові повідомлення про арешти, допити або загадкові зникнення кримських татар.
"Вони зрозуміли, що вони не зможуть добитися любові кримських татар до влади, тому вони поставили за мету змусити їх замовчати. Якщо вони будуть налякані, вони не будуть говорити, скаржитися і не будуть кричати, що Крим - це Україна", - сказав один з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров по телефону з Бахчисараю.
Автор нагадує про переслідування, від яких Умеров особисто постраждав останнім часом. Його навіть кинули до психлікарні на примусове лікування. Цей випадок був гостро засуджений міднародними правозахисними організаціями. Зараз загроза нам Умеровим досі нависає, однак він відмовляється їхати з півострова, пояснюючи, що тут його дім.
Видання Financial Times писало, що Москва розправляється з кримськими татарами в дусі КДБ, кидаючи незгодних дисидентів до психлікарень на примусове "лікування".Раніше Atlantic Council зауважував, що світ надто мляво реагує на те, як Росія репресує кримських татар. Захід повинен ставитися до окупації Криму і переслідування кримських татар як до одного процесу, однієї проблеми.