Із початку кризи в Україні Росія "грає" мускулами і демонструє рішучість участі в надзвичайних ситуаціях, пише німецьке видання Die Welt.
Росія розгорнула системи ППО і розмістила солдатів в Арктиці. Кажуть, це для захисту від повітряних нальотів Сполучених Штатів. Військове керівництво знову відроджує старі сценарії загроз.
Видання наводить слова російського генерала Костянтина Макарова, який розповів про плани розміщення в Арктиці систем ППО в рамках програми до 2020 року. "Макаров так говорив про оборону столиці Москви, як якщо б глобальна війна була б неминучою", - зазначає автор статті.
"Військове керівництво Росії знову переживає старі сценарії загроз", - пише видання.
Освоєння Арктики є улюбленим проектом президента Росії Володимира Путіна. Вона завжди була основою великих амбіцій і конкуренції з іншими країнами. Арктична стратегія Росії була визначена в офіційному урядовому документі. Вже була розмова про створення власної армії в Арктиці. Але план було важко реалізувати через бюрократичні процедури. І не було сенсу вкладати величезні кошти в арктичні пустелі. Ніхто серйозно не думав, що Росія буде вести війну за природні ресурси в Північному Льодовитому океані. "Але з ростом невдоволення після холодної війни почалася мілітаризація Арктики, де чисельність російських військ залишається на радянському рівні", - говориться в статті.
Протягом двох років Росія почала знову будувати інфраструктуру для її армії на півночі. Так, наприклад, на Новосибірських островах реконструйований старий аеродром, там будується військова база. Макаров розповів також, що російська армія планує побудувати нові радіолокаційні станції. Крім того, Москва планує розгорнути винищувачі Міг-31 в Арктиці.
Із початку кризи в Україні, найбільшого конфлікту з Заходом після розпаду Радянського Союзу, Росія "грає" мускулами і демонструє рішучість участі у надзвичайній ситуації. Росія хоче, щоб її бачили як військову державу. Починаючи з минулого року, російська армія активно проводить навчання. Вони пройшли і в середині березня. "Насправді, Росія зіграла сценарій глобальної війни", - написав у своєму аналізі військовий експерт Олександр Гольц.
Гольц зазначає, що Росія проводить навчання з підручників холодної війни. Тренування були призначені для виконання завдання по захисту арктичного узбережжя від військ, дислокованих в регіоні, мета чого "ілюзорна", а принцип "неможливо виконати". Він приходить до висновку, що армія Росії в Арктиці не має ніякого практичного сенсу. "Але якщо ви, як генерал Макаров, хочете відродити дух холодної війни, арктичні війська повинні функціонувати по повній. Вони, по суті, - це шоу для своїх людей, які в даний час захищені від ймовірної загрози нанесення повітряних ударів з боку США", - резюмує Гольц.
Повідомлялося, що в березні проходили навчення Росії в Арктиці. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявляв, що "нові виклики та військові загрози вимагають подальшого збільшення можливостей збройних сил".
Як писало видання Washington Post, наступним місцем, де Росія спробує продемонструвати м'язи, стане Арктика, на поклади нафти і газу якої претендують Канада, США, Данія і Норвегія.