Рішення, до якого вдалася Москва через таку нестачу сил, у свій країні можна спостерігати в Алеппо: підвищити жорстокість бомбардувань, щоб повністю знищити ціль і перетворити велике місто сирійських опозиціонерів на аналог Грозного у цій нещадній війні.
Про це на сторінках Financial Times пише Девід Гарднер, який додає, нещодавня спіраль кровопролиття була потрібна, щоб пришвидшити укладання угоди про перемир'я, яку Росія з лукавством просуває. І це фактично стало невід'ємною частиною сирійського кошмару.
Оглядач нагадує, що перш ніж в Алеппо спалахнула бійня, спочатку американські літаки вбили 62 солдати, лояльних до Асада, "сплутавши їх з терористами". А потім у відповідь був знищений гуманітарний конвой з двома десятками цивільних і працівників гуманітарних організацій, хоча Москва заперечила свою причетність. І після цього Асад офіційно відмовився від перемир'я.
Насправді ж зусилля режиму захопити Алеппо майже не припинялися. Ця війна бачила бійню мирного населення у анклавах опозиційних груп. На них скидали барельні і касетні бомби, обстрілювали фосфорними і хімічними снарядами. Людей в містах морили голодом і тримали в облозі. Тепер до всіх цих кривавих методів можна додати ще й скидання на житлові квартали бомб, які застосовують для знищення військових бункерів. Спроби підірвати поставки їжі і води продовжуються, в той час як рятувальні медичні служби майже повністю зруйновані на сході Алеппо, де лишилося 30 лікарів на 250 тисяч людей.
Оглядач пише, що Росія вирішила самостійно захопити місто, вважаючи що її сирійські і іранські союзники не здатні це зробити. Не маючи змоги побороти сили сунітських бойових груп, Росія вирішила знищити їхнє цивільне оточення від імені свого сирійського підопічного, щоб вигнати їх з міських руїн.
"Все це відбувається на тлі того, як посол Росії в ООН Віталій Чуркін лицемірно хвалить на засіданнях режим Асада за його "достойну захоплення стриманість". Як казав Тацит, вони намагаються створити пустелю і назвати її миром". Чи буде світ стояти осторонь і дивитися на цей новий Грозний, це винищення, яке увійде в історію ганьби?" - пише оглядач.
Зважаючи на різні стратегічні цілі головних зовнішніх гравців, чому б і ні. Мета Путіна полягає в поверненні на Близький Схід, яке дасть йому важелі впливу на Європу, в той час як президент США Барак Обама зосередився на тому, щоб вигнати "Ісламську державу" подалі від його сирійських і іракських позицій. Іран хоче використовувати свої напівофіційних бойовиків для того, щоб зміцнити свій вплив на столиці Леванту. А єдине бажання Туреччини – це унеможливити будь-які подальші успіхи курдів. Іншими словами, джихадисти лише виграють, адже вони вже зрозуміли, що Сирія – це геополітична арена боротьби, яка дестабілізує усіх зовнішніх гравців.
Тим часом, Росію звинуватили у військових злочинах у Сирії на засіданні Радбезу ООН. Зокрема, посол Великобританії звинуватив російські війська у скиданні на житлові квартали Алеппо бомби, які використовують для знищення військових укріплень і бункерів.
Раніше повідомлялося, що постійний представник США при ООН Саманта Пауер під час екстреного засідання Радбезувикрила у брехні міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. За її словами, в той момент, коли російський міністр заявляв на засіданні в ООН, що Москва виступає за мирне вирішення конфлікту в Сирії, Росія і сили Башара Асада вантажили на літаки бомби для удару по