"Я справді думаю, що Росія намагається переманити на свій бік Туреччину. Вони намагаються переманити багатьох наших союзників. Вони хочуть дестабілізувати найсильніший оборонний альянс в світовій історії, яким є НАТО", - цитує її Deutsche Welle.
За словами Хатчісон, Альянс виступає проти купівлі Анкарою російських зенітно-ракетних комплексів С-400, і президент США Дональд Трамп неодноразово підкреслював це під час переговорів з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом.
Нагадаємо, раніше сенатори США проголосували за заборону поставок винищувачів нового покоління F-35 до Туреччини. До погіршення відносин із Сполученими Штатами Туреччина мала намір закупити 116 таких винищувачів, а також партію російських ракетних комплексів С-400. Втім, пізніше у Пентагоні заявили, що перші два винищувачі Туреччина отримає незалежно від рішення американських законодавців.
Раніше державний секретар США Майк Помпео пригрозив Туреччині санкціями за намір придбати російські ракетні системи "земля-повітря". Помпео нагадав голові МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари та ракетні батареї не будуть інтегровані із силами союзників НАТО в Анкарі.
29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.
Вартість угоди про купівлю двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більша частина суми - 55% - буде покрита за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші поставки заплановані на березень 2020 року.