Росія може розпалити новий конфлікт на Балканах - WSJ

Поділитися
Росія може розпалити новий конфлікт на Балканах - WSJ Сербія і Албанія можуть знову розпалити конфлікти за підтримки Росії і Туреччині. © Flickr/Wayne Hopkins
Надія на членство в ЄС підтримувала хиткий мир в регіоні, але тепер вона згасає.

Нещодавно на закритій зустрічі одного німецького чиновника запитали, яка проблема в Європі його непокоїть найбільше. І він, довго не розмірковуючи, відповів: Західні Балкани, де назріває нова криза на тлі того, як Туреччина і Росія підкидають дров у вогонь конфліктів.

Про це на сторінках лояльної до Республіканської партії газети Wall Street Journal пише професор Бард-коледжу Волтер Рассел Мід.

"За найгіршого сценарію Росія і Туреччина підтримають країни, які забезпечують їм вплив на Балканах - Сербію і Албанію - в їх спробах перекроїти кордони регіону. Сербський уряд за підтримки Росії може анексувати значну частину Боснії і Герцеговини, населену етнічними сербами. За підтримки Туреччини такий же маневр може провести і Албанія, і не лише в Косово, а й в Македонії, де значна частина албанської меншості прагне приєднати частини сусідньої країни до етнічної батьківщини", - пише експерт.

Він зауважує, що стримуючим фактором до цього часу була перспектива вступу до ЄС таких країн як Сербія, Македонія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Косово. Кожна з цих балканських країн хотіла б стати частиною європейського проекту замість зближення з Москвою. Але їхня надія на членство у найближчому майбутньому згасає. Країни ЄС, який скоро стане не 28, а 27, не дуже хочуть приймати нових тривожних членів, які, вочевидь, будуть вимагати ще й значну фінансову підтримку.

Європейці вважають, що завадити деструктивним зусиллям Росії можуть США. Посилення їхніх сил в Косово і активна дипломатія в балканському регіоні можуть зберегти мир. Однак, Білий дім сьогодні скептично ставиться до своєї ролі в міжнародній політиці. Старі аргументи, такі як солідарність НАТО, захист цінностей і свободи, а також агресія Росії, вже не переконують Вашингтон. Президент Дональд Трамп мислить категоріями угод. Вірогідно, Європі, а саме Берліну, довежеться подумати, як переконати нову адміністацію втрутитися в проблему на Балканах.

Раніше розслідування OCCRP показало, що Росія намагалася протидіяти вступу балканських країн в НАТО. Російські співробітники Головного розвідувального управління РФ за допомогою своїх посольств втручалися у внутрішні справи Македонії та інших Балканських країн.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Македонії Зоран Заев у вівторок, 30 травня, представив програму свого уряду, яке передбачає прискорення інтеграції в НАТО і ЄС.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі