Росія може розпалити конфлікт в Нагірному Карабасі у разі політизації протестів у Вірменії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія може розпалити конфлікт в Нагірному Карабасі у разі політизації протестів у Вірменії Москва зосереджено стежить за подіями у Вірменії © @tombreadley/Twitter
Для Москви ця можливість є "козирем в рукаві".

Росія може втрутитися в події у Вірменії, якщо Кремль визнає, що ситуація, що склалася, загрожує зміщенням лояльної до нього влади, пише Костянтин Федоренко в статті для ZN.UA.

У Вірменії багато активів, які належать РФ, крім того, тут розташована військова база, яку Москва вважає ключовою для контролю в регіоні, відзначає він.

"Більшість вірмен позитивно ставляться до Росії. Проте вступ країни в Євразійський союз не приніс їй обіцяного зростання - більш того, зробив набагато більш вразливою у зв'язку з нинішніми економічними проблемами Росії. Крім того, дії "Енергетичних систем Вірменії", які належать росіянам, і трагічні події в Гюмрі (там російський солдат убив сім'ю вірмен - ред.) також явно не додали популярності РФ в країні. Отже, не дивно, що на Баграмяна вже неодноразово були помічені антиросійські гасла", - йдеться в статті.

Поки в Кремлі коментують ситуацію стримано, однак окремі політики вже заявили про те, що події у Вірменії це нібито черговий удар американців по російським стратегічним інтересам. Але поки вимоги протестувальників обмежуються соціально-економічними питаннями.

"Якщо політичні вимоги вийдуть на перший план, РФ неминуче активізує свою участь у тамтешніх подіях. Не виключено, що складеться ситуація, за якої (президент Вірменії Серж) Саргсян буде змушений придушити протест - або через дії російських провокаторів, або в результаті прямого тиску Кремля", - вважає автор.

Читайте також: У Єревані протестувальники закликали російські ЗМІ не порівнювати їхню акцію з Майданом

Проте Росія може впливати на ситуацію у Вірменії і через свій фактичний контроль над Нагірним Карабахом. Екс-глава Служби національної безпеки Вірменії Давид Шахназарян вважає, що існує значний ризик поновлення конфлікту. У цьому разі частина демонстрантів припинять протест, а інших режим зможе розігнати, пояснивши це дотриманням інтересів держави.

"І в тому малоймовірному випадку, якщо виникне реальний ризик зміщення режиму, саме активізація конфлікту в Карабаху, про можливості якої вже заговорили російські медіа, може стати інструментом впливу на Вірменію", - підкреслюється в статті.

Детальніше про витоки і майбутнє протестів у Вірменії, а також про їх схожість з подіями в Україні читайте у статті "Майдан" на Баграмяна: соціальні корені і політичні перспективи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі