Росія могла дечому навчитись після провалу в Україні - Die Presse

Поділитися
Росія могла дечому навчитись після провалу в Україні - Die Presse Росія не втрутилася у справи Вірменії, пам'ятаючи про провал в Україні. © Сайт президента Арменії
Коли вірмени вийшли на протести, Москва вирішила не вдаватися до грубої сили, оскільки такий сценарій не спрацював в Україні.

Росія підозріло спокійно поставилася до революції у 3, тому що в центрі уваги протестів була внутрішня політика кавказької країни, а не відносини з Москвою. Крім того, Кремль дечому навчився після того, як зазнав фіаско в Україні, пише австрійське видання Die Presse. Російська влада не любить народні повстання проти урядів у себе під боком. Тому дивно, що Володимир Путін став першим лідером іншої країни, який привітав Нікола Пашиняна з призначенням прем'єр-міністром. Хоча вірменський політик кілька тижнів очолював протести у Вірменії.

На думку видання, причина такої спокійної поведінки Кремля в тому, що протести, які змусили Сержа Саргсяна відмовитися від крісла прем'єр-міністра, не ставили під питання зв'язок Вірменії з Росією. Пашинян критикував кумівство, систему юстиції, олігархів і тісні зв'язки чиновників з ними. Але він нічого не говорив про вибір між проросійським і проєвропейським курсами для країни. У Вірменії натомість намагалися максимально заперечити усі асоціації з революціями в Україні чи Грузії і наголошували на "місцевому" характері протестів.

Політолог Степан Григорян вказав на те, що Пашинян робив акцент на "провірменській, а не проєвропейській позиції". Хоча в минулому він неодноразово критикував владу за надмірну покірність перед Москвою. Через це він здобув популярність серед молоді. Під тиском Кремля Вірменія приєдналася не лише до Євразійського союзу, а й стала членом російського військового блоку ОДКБ. Москва контролює дві військові бази на вірменській території.

Схоже, Кремль у випадку з Вірменією скористався уроками, які він вивчив завдяки попереднім помилкам. Втручання в справи України, зокрема анексія Криму і агресія в Донбасі, не принесли бажаного результату", - йдеться в статті.

"Вірогідно, Кремль зрозумів, що налаштовує населення проти себе, коли вдається до грубого втручання", - сказав політолог з Єреванського державного університету Артур Атанесян. На його думку, Пашиняну доведеться підлаштуватися під ситуацію, в якій перебуває Вірменія. Втім, існують і очікування, що новий прем'єр-міністр займе багатовекторну політику і зблизиться з Європою. Але чи вдасться це йому, не відомо.

"З Москви вже надходять сигнали про те, що імпорт овочів з Вірменії може бути заблокований через нібито порушення санітарних норм", - йдеться в статті.

Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.

Після обрання прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян запевнив, що не має наміру робити кроки, які б негативно вплинули на відносини Єревана з Кремлем, а також висловив впевненість, що російсько-вірменські відносини будуть поліпшуватися.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі