Підсумки присутності Росії на минулому економічному форумі в Давосі невтішні: РФ у Давосі просто ніхто не помітив, вважає оглядач французького видання Le Monde Сільві Кауфман.
На думку автора, вже два роки поспіль Росія дуже скромно представлена в Давосі. Ніхто з російського політичного керівництва більше не виступає на пленарних засіданнях форуму. Пройшла епоха демонстрацій амбітних проектів. В цьому році РФ відправила в Давос одного віце-прем'єра, відповідального за розвиток російського Далекого Сходу, Юрія Трутнева, який "мляво і марно намагався надихнути своїх слухачів кількома дивовижними цифрами щодо інвестицій у Владивосток", пише оглядач.
Глава російського Центробанку Ельвіра Набіулліна навіть скасувала свою поїздку на форум через різке ослаблення курсу рубля. Однак її відсутність, на думку Кауфман, теж була мало ким помічена в Давосі.
"Найжахливіше, що сталося з Росією - це те, що про неї вже навіть не говорять. Вона залишилася лише для Китаю", - наводить Le Monde слова одного європейця - постійного учасника економічного форуму.
Міжнародні економічні експерти дуже песимістично висловлюються щодо стану економіки РФ в найближчі два роки. Найголовнішим питанням для іноземних інвесторів, які ще цікавляться Росією, залишається одне: чи зможе уряд РФ скористатися зниженням ціни на нафту для проведення структурних реформ економіки і позбутися нафтової залежності? Більшість експертів, які були опитані Le Monde в Давосі, в цьому сумніваються.
Нагадаємо, в Давосі російський економіст Олексій Кудрін попередив мешканців Росії про новий пік кризи. За словами експерта, його турбує зниження інвестицій, які зазвичай дозволяють зробити заділ на майбутнє.
Раніше російський екс-міністр фінансів, голова Комітету громадських ініціатив Олексій Кудрін заявив, що РФ поки не пройшла пік проблем в економіці. За його словами, 2016 рік несе "серйозний виклик".
На початку жовтня міністр фінансів РФ Антон Силуанов сказав, що після "ситих" років в Росії настав період "худих".
У своїй промові на сесії Генасамблеї ООН президент США Барак Обама пов'язав економічні проблеми Росії з діями її керівництва. "Зараз багато аналітиків говорять: ось, спалахнула холодна війна. Але подивіться на результати: Україна найбільше зацікавлена в тому, щоб приєднатися до Європи, а не до Росії. А в Росії - санкції, рубль, падає рівень життя росіян. А якби Росія пішла дипломатичним шляхом? Все було б по-іншому", - сказав він.