Про це повідомляє Українська правда з посиланням на "Коммерсантъ"
Серед величезної кількості запропонованих поправок є курйозні, а є відверто провокаційні, як , наприклад, закріплення за РФ статусу "держави-переможниці" у Другій світовій війні. Таким чином нівелюється в очах народу Росії участь у війні інших колишніх радянських республік і всіх країн, які зазнали непоправних втрат і разом воювали проти фашизму. Та й сама поправка є принципово невірною, оскільки РФ входила тоді до складу СРСР, а не була самостійно воюючою державою.
Також запропоновано закріпити за Росією статус "православної держави".
Курйозною виглядає одна із запропонованих поправок, яка з поправок стосується перейменування посади президента РФ в "Верховного правителя". Як відомо, єдиним "Верховним правителем" в Росії був адмірал Колчак, його посада була визнана лідерами Білого руху, але фактичної влади він не мав.
В робочу групу з підготовки поправок до Конституції увійшли 75 осіб. Серед них – автор законів про покарання за образу влади і суверенний інтернет сенатор Андрій Клішас, командир бойовиків так званої "ДНР" письменник Захар Прилєпін, отаман Всеукраїнського козацького товариства Микола Долуда, артисти, режисери, депутати Держдуми і члени Ради Федерації.
Заступника голови Державної Думи РФ, голову російської делегації в ПАРЄ Петра Толстого обрали віце-президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи всупереч протестам української делегації. Закрите голосування за кандидатуру Толстого проходило у два тури. Результати були оголошені увечері у вівторок, 28 січня.
У першому турі Толстой не набрав необхідної кількості голосів, що визначається більшістю від зареєстрованих у залі депутатів. Кандидатуру Толстого підтримав 101 депутат із 324 зареєстрованих. 71 людина проголосувала проти.
Після цього, згідно з процедурою ПАРЄ, було оголошено другий тур, в якому для обрання кандидата достатньо простої, а не абсолютної більшості голосів. За підсумками другого туру росіянин був оголошений віце-президентом ПАРЄ.