Новий звіт Пентагону про погрози в космосі попереджає, російські військові ймовірно створюють ракети наземного базування, яка буде здатна знищувати супутники на орбіті, розповіли Розвідувальному управлінні Міністерства оборони США.
"Росія, ймовірно, також створює ракети наземного базування, здатну знищувати супутники на орбіті. Як і Китай, Росія підтримує угоди про контроль над космічними озброєннями, щоб запобігти озброєння космосу, навіть якщо вона розглядає простір як поле бойових дій", - йдеться у звіті.
Розвідка США додала, що в російській військовій доктрині і авторитетних роботах чітко говориться, що Росія розглядає космос як область бойових дій, і що досягнення переваги в космосі стане вирішальним чинником перемоги в майбутніх конфліктах.
Москва розглядає космос як ключовий фактор, що забезпечує можливості точного удару і проектування збройних сил США.
У той час як Китай і Росія розробляють системи протиракетної зброї, вони просувають угоди в ООН, які обмежують використання зброї в космосі. Їх пропозиції не стосуються багатьох можливостей космічних війн, і у них немає механізмів перевірки, що дає Китаю і Росії можливість продовжити розробку космічної зброї.
Договір по космосу 1967 року забороняє розміщення зброї масового знищення на орбіті і на будь-якому небесному тілі, а також забороняє використання небесних тіл для військових баз, випробувань або маневрів. 107 держав ратифікували договір, у тому числі США, Китай, Північна Корея і Росія. Іран є одним з 23 держав, які підписали, але не ратифікували договір.
Звіт "Проблеми безпеки в космосі" і розглядає космічні можливості Росії, Китаю, Ірану і Північної Кореї.
Раніше повідомлялося, що Росія, Китай або США випадково можуть почати ядерну війну. Кібератаки проти США або напади на американські супутники можуть представляти собою стратегічну загрозу, яка заслуговує ядерного відповіді.