Росія грає ключову роль у занепаді демократії на пострадянському просторі

Поділитися
Росія грає ключову роль у занепаді демократії на пострадянському просторі Росія грає ключову роль у занепаді демократії на пострадянському просторі
Сьогодні майже 80% людей, що населяють територію пострадянського простору, Балкан, Східної та Центральної Європи живуть в авторитарних державах, стверджують правозахисники.

Росія грає ключову роль у занепаді демократії на пострадянському просторі, йдеться в традиційному звіті "Держави перехідного періоду-2014", підготовленому міжнародною правозахисною організацією Freedom House. Його було оприлюднено у Берліні в четвер, 12 червня.

Правозахисники проаналізували ситуацію з демократією у 29 країнах пострадянського простору, Балкан, Східної та Центральної Європи. На думку експертів, події 2013 року показують, що "режим у Росії став зразком для наслідування іншим авторитарним лідерам - навіть у тих країнах, влада яких перевершила російську в своїй жорстокості й нетерпимості, - цитують у прес-релізі Freedom House слова директора проекту Сільвани Хабданк-Колачковської. - 10 років тому кожен п'ятий житель Євразії жив в авторитарному режимі. Сьогодні ж майже четверо з п'яти живуть в авторитарній країні, тобто антидемократичні тенденції посилюються".

Негативний вплив Росії на сусідні країни в 2013 році посилився: в цьому велику роль відіграли прийняті Москвою закони про заборону гей-пропаганди та про реєстрацію діючих у країні НКО як "іноземних агентів".

Рівень демократії правозахисники оцінюють за семибальною шкалою, де 1 бал означає найкращий показник, а 7 - найгірший. Таким чином, з 29 країн, включених до рейтингу Freedom House, 13 є демократичними, у 6 існують перехідні режими, а в 10 - авторитарні. Найкращий показник в Естонії - 1,96, а найгірший у Тукменистана та Узбекистана - 6,93.

Ситуація з демократією, на думку експертів Freedom House, змінилася у кращий бік у в Косово, Албанії та Грузії, які отримали більш високі оцінки в порівнянні з попереднім роком. Це пов'язано з поліпшенням виборних процесів і мирним переданням влади.

"Найбільш обнадійливою тенденцією 2013 року, - вважає Сільва Хабданк-Колачковська, - став той факт, що цивільне суспільство підняло свій голос у відповідь на репресивне або неадекватне правління". За її словами, громадянське суспільство заговорило не тільки в Україні, але й у Центральній Європі, і в Киргизії. !zn

Читайте також:

Масштабні російські навчання у Балтиці вступили в активну фазу

Путін визнав, що Росія боїться втратити Україну як покупця газу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі