Росія дражнить НАТО військовими навчаннями в Криму, Абхазії і Південній Осетії – FT

Поділитися
Росія дражнить НАТО військовими навчаннями в Криму, Абхазії і Південній Осетії – FT Росія збирається провести навчання в Криму, Абхазії і Південній Осетії © gorod55.ru
Російська армія проводитиме маневри до 10 квітня.

На фоні хиткого перемир'я в Україні Росія оголосила про початок широкомасштабних військових навчаннях, які пройдуть також в трьох спірних регіонах. Схоже, Москва намагається позлити своїх сусідів і підвищити побоювання НАТО.

Про це сьогодні на сторінках Financial Times пише Кетрін Хайл. Оглядач зауважує, що про навчання офіційно заявило Міністерство оборони Росії. Вони пройдуть в Південному військовому регіоні РФ включно з Північним Кавказом і нещодавно окупованим українським Кримом. Крім того, російські військові проведуть маневри в анексованих регіонах Грузії: Абхазії і Південній Осетії, а також у Вірменії.

Навчання триватимуть до 10 квітня. Оглядач підкреслює, що Росія регулярно проводить тренування військових на абхазькій і осетинській території. Але це перший випадок, коли про це було заявлено на найвищому рівні.

Військові експерти зауважують, що Росія не знижує свою військову активність з весни минулого року, коли був анексований Крим. Вони розглядають це як сигнали НАТО про готовність російської армії до будь-чого.

В 2012 році, коли Москва оголосила про щорічні навчання на Північному Кавказі, російські військові, дислоковані на базах у Вірменії, Південній Осетії і Абхазії, не брали в них участь, аби "уникнути напруги у двосторонніх відносинах з сусідніми країнами". Але нині Кремль не хвилюють стурбованості сусідів у розпал війни на Сході України, через яку відносини загострилися і з країнами НАТО.

Сьогодні стало відомо, що заступник Держсекретаря США Вікторія Нуланд вперше публічно назвала дії Росії в Україні вторгненням. До цього часу адміністрація Обами посилено уникала вживання терміну "вторгнення" по відношенню до конфлікту в Донбасі протягом кількох останніх місяців.

Конгресмен-республіканець Кріс Сміт, голова Гельсінської комісії (Комісія з безпеки і співробітництва в Європі) заявив, що адміністрація президента США де-факто ввела ембарго проти поставок оборонної зброї Україні.
Конгресмен-республіканець Родні Фрелингайзен в ході слухань розповів, що Обама не відповів на три письмових запити з приводу надання підтримки Україні як країні, яка є союзником США за межами НАТО.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі