Російський військово-промисловий комплекс - наступна мета для санкцій США, заявив заступник міністра фінансів США Адевалє Адейемо, повідомляє голос Америки.
«Наступний етап нашої роботи буде у тому, щоб розірвати зв'язки військової машини [Росії]. Частина порушувати роботу військово-промислового комплексу і ланцюжок поставок», — сказав він у ході виступу в Інституті світової економіки.
За словами Адеймо, США мають намір домогтися приєднання всіх країн до антиросійських санкцій для тиску на Москву.
«Ми продовжуємо застосовувати жорсткі фінансові санкції щодо Росії та її ключових фінансових інститутів», - наголосив Адейемо. За його словами, США мають намір не допустити отримання Росією матеріалів та технологій для ключових галузей промисловості "на зразок аерокосмічної, електроніки та інших, пов'язаних з оборонним сектором".
«Наша мета - це домогтися, щоб… всі країни світу дотримувалися наших санкцій, тому що тільки так ми вплинемо на Росію», - сказав Адейемо.
На його думку, очікується, що багато країн підуть за США і союзниками, оскільки “вигоди від ведення справ із широкою коаліцією, яку ми вибудували, значно перевищують вигоди від ведення справ із російською економікою, що скорочується”, - підкреслив Адеймо.
«Ми знали, що для того, щоб зрештою позбавити РФ доступу до ключових технологій, які їй необхідні, особливо до напівпровідників, потрібна лише низка критично важливих країн», - пояснив він.
Як приклад він назвав Південну Корею, Тайвань, США, Японію та Нідерланди, які "виробляють найпередовіші напівпровідники у світі".
«Наша коаліція включає ці країни. Ми знали, що для позбавлення РФ доступу до валюти основних економік світу, що конвертується, потрібно націлюватися на певні країни. І ви бачили, що ці країни консолідувалися у те, що я називаю економічною коаліцією, яка притягує РФ до відповідальності», - наголосив Адейемо.
Заступник міністра фінансів США визнав, що США чують «критику деяких кіл», яка полягає в тому, що дії Росії у відповідь загрожує розколоти світову економіку. Адейемо не погодився з такою постановкою питання.
«Мій висновок інший: ми показуємо не лише те, наскільки незамінною є нинішня світова економічна система і наскільки дорогим є виняток із неї, а й марність спроб обійтися без неї», - сказав заступник міністра.
«Зараз настав час подвоїти наші інвестиції в загальну фінансову архітектуру, здатну забезпечувати загальне процвітання та притягнення до відповідальності дійових осіб із ізгоїв», - зазначив Адейемо.
Він зазначив, однак, що Сполучені Штати можуть скасовувати санкції при зміні поведінки тих, щодо кого вони були введені.
Тим часом, представник Держдепартаменту США Нед Прайс підтвердив, що США мають намір збільшити для Росії "ціну" її вторгнення в Україну.
«Ми продовжимо нарощувати фінансові санкції та інші економічні заходи проти Російської Федерації, доки Москва не припинить кампанію проти України. Ми цього ще не бачили і продовжимо піднімати ціну», - сказав він.