Російський політик Анатолій Чубайс, який засудив вторгнення до України, — у реанімації

Поділитися
Російський політик Анатолій Чубайс, який засудив вторгнення до України, — у реанімації
У нього діагностували рідкісне аутоімунне захворювання, яке провокується низкою інфекцій та деякими медпрепаратами.

Анатолій Чубайс, політик та топ-менеджер, який засудив вторгнення РФ до України — у реанімації.

Дружина Анатолія Чубайса Авдотья Смирнова розповіла про різке погіршення його здоров'я. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила телеведуча Ксенія Собчак.

Запис починається зі слів про те, що Чубайс потрапив у реанімацію. "Говорила щойно з Авдотьєю. Стан нестабільний. Стало погано раптово почали відніматися руки та ноги", - пише Собчак. Вона також навела, за її словами, особистий коментар самого Чубайса про госпіталізацію до однієї з європейських клінік із діагнозом синдром Гійєна-Барре. "Стан середньої тяжкості, стабільний", - йдеться у тексті.


Наприкінці березня стало відомо, що Анатолій Чубайс пішов з посади спеціального представника президента Росії з питань сталого розвитку та зв'язків з міжнародними організаціями та виїхав з країни.

Ймовірна причина від'їзду – Чубайс висловив незгоду із вторгненням Росії в Україну. Крім того, він передрікав удар по економіці Росії у зв'язку з переорієнтацією енергетичного ринку на відновлювані джерела.

67-річний Чубайс був першим заступником голови уряду, міністром фінансів та головою Адміністрації президента за президента Бориса Єльцина. Він був однією з ключових постатей та ідеологом приватизації російських підприємств на початку 90-х років минулого століття.

У квітні цього року повідомлялося, що нинішній глава "Роснано" Сергій Куликов направив офіційного листа генпрокурору Росії Ігорю Краснову з проханням перевірити роботу держкорпорації у 2010–2020 роках, коли її очолював Чубайс.

Cіндром Гійєна-Барре є рідкісною аутоімунною хворобою, при розвитку якої антитіла починають атакувати мієлінову оболонку нервових клітин. Її ушкодження призводить до того, що хворий частково втрачає контроль над м'язами в кінцівках, а у важких випадках проблеми виникають у роботі дихальних м'язів. Точні причини розвитку синдрому Гійєна-Барре поки не відомі, однак у більшості випадків він виникає після різних бактеріальних та вірусних інфекцій. Рік тому медики виявили перші повноцінні свідчення того, що він може виникати після зараження коронавірусом COVID-19.

Цей синдром може бути також одним із побічних ефектів пембролізумабу («Кітруда») – препарату з групи імунотерапії раку, а також вакцини Johnson & Johnson проти COVID-19.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі