Російські ракетні експерти таємно відвідували Іран – Reuters

Поділитися
Російські ракетні експерти таємно відвідували Іран – Reuters © EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH
Візити відбувались напередодні атак на Ізраїль.

Кілька високопоставлених російських фахівців із ракетобудування та ракетної оборони вродовж останнього року відвідували Іран, пише Reuters.

«Сім експертів зі зброї були заброньовані на поїздку з Москви до Тегерана двома рейсами 24 квітня та 17 вересня минулого року, згідно з документами, що детально описують два групові бронювання, а також дані про пасажирів для другого рейсу», - пише агентство.

Згідно з даними про номери паспортів, шість із семи мають префікс «20», що, за даними МЗС Росії, присвоюється паспортам, які використовується для службових державних справ і видається державним службовцям у закордонних робочих відрядженнях і військовослужбовцям, дислокованим за кордоном.

Reuters зазначає, що не змогло визначити, що семеро  чоловіків робили в Ірані.  Водночас високопоставлений чиновник міністерства оборони Ірану сказав, що російські ракетні експерти минулого року неодноразово відвідували іранські об’єкти з виробництва ракет, включаючи два підземних об’єкти.

Західний чиновник з питань оборони, який відстежує співпрацю Ірану з Росією, розповів, що невизначена кількість російських ракетних експертів відвідала іранську ракетну базу узбережжі Каспійського моря у вересні.

Згідно з оглядом російських баз даних, що містять інформацію про роботу чи місце роботи громадян, у тому числі податкові, телефонні та транспортні записи, усі семеро росіян, ідентифікованих Reuters, мають високе військове звання: двоє — полковники та двоє — підполковники.

Двоє із них є експертами з ракетних систем протиповітряної оборони, троє спеціалізуються на артилерії та ракетній техніці, тоді як один має досвід розробки новітніх озброєнь, а інший працював на полігоні для випробувань ракет.

Згідно з даними Reuters, отриманими від хакерів, серед учасників поїздки до Ірану були Деніс Калько та Вадім Малов. Калько, згідно з даними за 2021 рік,  працював у Військовій академії протиповітряної оборони Міноборони РФ, а Малов у 2024 році працював у військовій частині, яка готує зенітно-ракетні війська.

На квітневий рейс також були заброньовані Андрєй Гусєв, Александр Антонов і Марат Хусаїнов. Гусєв — підполковник, працює заступником начальника кафедри ракетно-артилерійських боєприпасів загального призначення в Пензенському артилерійсько-інженерному інституті Міноборони РФ. Антонов працював у Головному ракетно-артилерійському управлінні Міноборони Росії, а Хусаїнов перебуває у званні полковника та працював на ракетному полігоні Капустин Яр.

Ще одним пасажиром був Сєргєй Юрченко, який також працював в ракетно-артилерійському управлінні. Іншим пасажиром вересневого рейсу був Олєг Федосов, який працює у підрозділі, що  займається розробкою систем озброєння майбутнього.

Росія та Іран серйозно посилили військову співпрацю, що вплинуло на спроможності обох держав у воєнних діях – Росії в Україні та Ірану супроти Ізраїлю. Врешті у січні 2025 року країни  підписали "всеосяжну угоду про партнерство", над якою працювали кілька місяців.

1 жовтня Іран наніс удари по Ізраїлю, а ізраїльтяни відповіли ударами по військових цілях суперника. Наприкінці жовтня ЦАХАЛ заявив, що усі поставлені цілі виконані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі