Російське втручання підкреслило політичні провали Британії – The Economist

Поділитися
Поступливість, жадібність та корисливість зробили країну вразливою.

Днями була опублікована доповідь про російське втручання, яка узагальнює тривожне ставлення британського уряду до питання, чи дійсно Росія мала стосунок до результатів голосування референдуму щодо Brexit, повідомляє журнал The Economist. 

«Найстрашніше – не саме втручання Росії в британське політичне життя, а те, що всі закривали на це очі та ігнорували правду», - каже член Комітету з питань розвідки та безпеки Палати громад Кеван Джонс.

Росія розпалює ворожнечу та розхитує політичне життя у багатьох західних країнах, але Велика Британія зараз є особливою мішенню. Присутність таких російських емігрантів, як Олександр Литвиненко, якого вбив Кремль, а також Сергія Скрипаля,

неабияк турбує російську владу. Керівництво Росії вважає Британію лицемірною,

адже та нібито відмиває гроші у росіян та водночас пропонує притулок противникам. А особливі відносини Великої Британії з США також роблять її зручним посередником для російських атак на свого більшого суперника.

Ступінь втручання Росії в британську політику вже неодноразово була предметом обговорень. Багато з тих, хто голосував проти виходу з ЄС, відмовляються вірити, що дехто з їхніх співвітчизників дійсно хотів Brexit. Натомість, виникли підозри, що Росія доклала руки до результатів голосування. Хоча, спонсори кампанії за Brexit визнали, що дійсно зустрічалися з російськими дипломатами. 

Проте, російські сліди помітні в іншому місці. Олігархи «братаються» з британськими міністрами під час організацій зборів коштів для Консервативної партії. Колишній лідер лейбористів та постійний критик Америки Джеремі Корбін є довіреною особою російського посла. Колишній перший міністр Шотландії Алекс Салмонд нині веде власне телешоу на російському телеканалі. Проте, цих доказів недостатньо. 

Багато хто сподівався, що довгоочікувана доповідь проллє світло на ситуацію з російським втручанням, проте Борис Джонсон заборонив її публікацію до виборів 2019 року. Зараз звіт у вільному доступі, але критикується в ньому саме Британія, а не Росія. 

Розвідувальне агентство МІ5 спочатку надало лише короткий аналіз участі Росії у референдумі щодо Brexit, який складав всього шість рядків тексту. Причиною цього може бути надмірна обережність розвідки або ж відсутність зосередженості на Росії. Адже значна частина роботи МІ5 спрямована на ісламістський тероризм, на тероризм з Північної Ірландії, але аж ніяк не на розслідування втручання ворожої держави. Таємна служба розвідки МІ6 вважає Росію «особливо важким» операційним середовищем. 

Дехто гадає, що звіт занадто критикує британські спецслужби та показує Путіна, як «грамотного лиходія». Проте, всю вину покладають на політиків. Підозри стосовно того, що Росія втручалася в референдум про незалежність Шотландії були проігноровані. І лише тоді, коли Росія вчинила кібератаку на Національний комітет Демократичної партії США, уряд Британії побачив загрозу, та навіть після цього жодного розслідування не було проведено. 

Неабияку роль у цьому відіграла поступливість і жадібність, а також політична корисливість. Уряд Британії серйозно недооцінив російську загрозу. На думку Комітету з питань розвідки та безпеки, головною причиною цього є постійний апетит до російських грошей. Так чи інакше, політика Великої Британії залишилася вразливою.

Британські закони про національну безпеку, на відміну від американських, не забороняють бути іноземним агентом. 

«Є багато речей, які ми дійсно повинні розслідувати. Але не всі вони вказують на очевидні кримінальні злочини», - каже офіцер МІ5 Ендрю Паркер. 

Після публікації доповіді британський уряд заявив про те, що відтепер ситуація з Росією є пріоритетом національної безпеки. А більшість іноземних чиновників із чорного списку, оголошеного міністром закордонних справ Великої Британії Домініком Раабом, - це росіяни. Така реакція Британії дасть Кремлю ще більше причин для втручання, тому британському уряду варто докласти зусиль для зміцнення обороноздатності країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі