Російська платіжна система «Мір» зазнала краху навіть у дружніх до Росії країнах – Bloomberg

Поділитися
Російська платіжна система «Мір» зазнала краху навіть у дружніх до Росії країнах – Bloomberg © Фото з відкритих джерел
Банки низки країн під страхом санкцій США відмовилися проводити операції з картками системи «Мір».

Російський аналог міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard платіжна система «Мір» зазнали краху – навіть деякі з її найближчих союзників Росії відмовилися від неї під страхом санкцій США. Центробанк РФ шукає шляхи розв’язання проблеми. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на знайомих із ситуацією, які побажали залишитися неназваними.

До системи «Мір» підключилися дев’ять країн, але банки шести з них відмовились від неї після того, як Міністерство фінансів США пригрозило накласти санкції на будь-кого, хто допомагає або підтримує її використання. 

За словами співрозмовників Bloomberg, Центробанк був не готовий до такого рівня тиску і змушений тепер спішно шукати альтернативи. Виявилось, що якщо торгові санкції щодо росії багато хто намагається обходити, то співпраця із системою «Мір» показала реальні побоювання вторинних санкцій з боку партнерів Росії та міць впливу США та ЄС.

Наприкінці вересня обробку карток  «Мір» припинив національний процесинговий центр Узбекистану.

«Що стосується питань відповідності, важко визначити, чи підпадає під санкції користувач цієї картки чи ні», – сказав Бехзод Хамраєв, заступник голови центрального банку Узбекистану. 

Крім Узбекистану, від обробки карток системи «Мір» відмовилися киргизстанські, таджикистанські, в'єтнамські та казахстанські банки. На сайті «Міру» вже прибрали розділ із іноземними партнерами системи. Найбільшого удару у вересні завдала Туреччина, яка є популярним серед росіян місцем туризму та не приєдналася до антиросійських санкцій – всі п’ять турецьких банків, які обробляли транзакції за карткою, припинили надання цих послуг.

Центральний банк Шрі-Ланки заявив, що не прийматиме картки «Мір» у місцевому банківському секторі через санкції США. Індонезія обговорює впровадження «Мір», але санкції США «можуть вплинути на процес прийняття рішень», заявив посол Індонезії Хосе Антоніо Морато Таварес.

Президент Російської асоціації електронних грошей та грошових переказів Віктор Достов пов'язує відмову від співпраці з надто високими ризиками та надто низькими вигодами від збереження відносин із системою «Мір».  

«Занепокоєння вторинними санкціями переважує інтерес до комісійних доходів, – сказав Віктор Достов. – Тепер кожен буде змушений використовувати якісь приватні рішення в багатьох країнах».

Частково роботу із системою зберегли лише Вірменія, Білорусь та Казахстан.

Пресслужба Центробанку не відповіла на запит Bloomberg щодо коментаря на цю тему.

Нагадаємо, у вересні з'явилася негласна інформація про те, США та ЄС наполягають на відключенні турецьких банків від російської платіжної системи «Мір». Саме після цього росіяни почали масово скаржитися на труднощі зняття готівки з карток «Мір» у Туреччині. Введені США санкції проти керівника Національної платіжної системи карток «Мір» Владіміра Комлєва та погрози обмежити подальший її розвиток, можливо, вплинули на турецькі банки.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі