Росіян збираються поділити на касти та присвоїти соціальні коди

Поділитися
Росіян збираються поділити на касти та присвоїти соціальні коди © depositphotos/MattiaATH
Усіх росіян збираються поділити на категорії.

У Російському державному соціальному університеті (РДСУ) розробили систему соціального рейтингу під назвою "Ми". Усіх росіян збираються поділити на категорії та використовувати це у роботі органів влади та громадських організацій, пишуть російські ЗМІ.

Вона є аналогом китайської системи соціального рейтингу, яка діє на національному рівні, а контролювати поведінку людей допомагають всюдисущі камери із системою розпізнавання осіб. Спочатку громадянинові дають 1000 балів, які можна отримати за волонтерство, донорство, хорошу кредитну історію, підтримку уряду у соцмережах та інше. Зняти бали можуть за порушення правил дорожнього руху, критику уряду, участь у протестах, зловживання онлайн-іграми та інше.

У разі підтримки рейтингу на рівні 1050 і вище громадяни можуть, наприклад, розраховувати на безкоштовні продукти в одній із торгових мереж, тоді як 599 і нижче балів точно додадуть проблем із пошуком нормальної роботи або отриманням кредитів, а також передбачають інші поразки у правах.

У Росії планують привласнити кожному громадянину «двокомпонентний скоринг-код», що складається з «соціального статусу» та «соціального рівня». Розробники кажуть, що цей код буде «метрикою накопичених якостей та особливостей людини», а також «кількісною характеристикою досягнутих результатів та потенціалу у соціальному плані».

При розрахунку враховуватимуться освіта, вік, хвороби, судимості, нагороди, значимість для суспільства та багато іншого.

Заступник голови комітету Держдуми з економічної політики Станіслав Наумов вважає, що завдяки подібним технологіям держава зможе «заохочувати тих, хто веде здоровий спосіб життя і тих, хто працює».

Утискати в правах, як стверджують, поки що не планують, однак і без того ця ініціатива  наводить на не такі далекі історичні паралелі, зокрема з Гітлерівською Німеччиною.

Першими користувачами тестової версії програми стали студенти вишу: учасники проходять анкетування, відповідаючи на питання про освіту, наявність дітей, джерела доходу, пільги, кредитну історію, судимість, наявність акаунтів у соціальних мережах, знання мов тощо.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі