Росія внесла ФБК Навального в список "терористів та екстремістів"

Поділитися
Росія внесла ФБК Навального в список © DELFI
Сам Навальний вже понад 200 днів перебуває у в'язниці

З наближенням виборів до Держдуми РФ, на які обмежений доступ навіть спостерігачів, в країні посилює тиск на опозиційні до Кремля організації. Сьогодні влада Росії внесла "Фонд боротьби з корупцією" (ФБК) опозиційного російського політика Алєксєя Навального в список "терористів і екстремістів".

У реєстрі "терористів та екстремістів" також виявився "Фонд захисту прав громадян" (ФЗПГ), передає російський телеканал "Дождь".

Навальному та його соратникам давно заборонено балотуватися в нижню палату російського парламенту, вибори в яку намічені на вересень.

Влада Росії вже заборонили діяльність ФБК, ФЗПГ, а також штабів Навального і визнали їх "екстремістськими" організаціями.

4 серпня суд відхилив скаргу захисту на це рішення, і воно набрало чинності.

Після того як в Росії на півтора року обмежили свободу соратниці опозиціонера Алєксєя Навального Любові Соболь, в п'ятницю московський суд на рік умовно з випробувальним терміном засудив брата головного критика Владіміра Путіна. Олєга Навального засудили за так званим "санітарній справі", за яким проходила Соболь та інші соратники опозиціонера. Також інший фігурант цієї "справи" Ніколай Ляскін отримав один рік обмеження волі. Йому не можна залишати житло з 22 до 6 годин. Не можна відвідувати масові заходи та виїжджати з Москви й області.

"Санітарну справу" порушили відразу після протестів 23 січня в підтримку Навального. Слідство вважає, що фігуранти закликали людей брати участь в неузгодженої акції на Пушкінській площі, і це створило загрозу масового зараження коронавірусів. Серед обвинувачених у цій справі - брат Навального Олєг, опозиційний політик Ніколай Ляскін, глава "Альянсу лікарів" Анастасія Васільєва, учасниця гурту Pussy Riot Марія Альохіна, речниця Навального Кіра Ярмиш та муніципальна депутатка Люся Штейн.

У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.

США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. 

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі