18 жовтня Держдума Російської Федерації ухвалила у фінальному третьому читанні закон про дератифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ), який пройшов перше читання лише 17 жовтня. Договір було ухвалено 50-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН 10 вересня 1996 року і було відкрито для підписання державами 24 вересня 1996 року.
За дератифікацію проголосували 415 депутатів, а тих, хто голосував проти і утримався, не виявилося, повідомляє російське пропагандистське агентство «Интерфакс».
Незважаючи на слова голови комітету Держдуми з міжнародних справ Леоніда Слуцького про те, що відкликання Росією ратифікації ДВЗЯВ не вплине на долю договору (оскільки Договір не набув чинності не будучи ратифікованими низкою країн, включно з США, Китаєм Єгиптом, Ізраїлем та Іраном), західні аналітики вбачають у сьогоднішньому рішенні Держдуми ризики початку нового витка ядерних випробувань у всьому світі.
На думку Reuters, якщо Росія почне випробування ядерної зброї, то це спровокує інші країни на заходи у відповідь. У жовтні президент РФ Владімір Путін уже заявив про успішні випробування ракети з ядерним двигуном «Буревісник».
Нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що Російська Федерація посилюватиме ядерні загрози, але, за його словами, «це прояв не сили, а слабкості».