«Росія сама загнала себе в глухий кут»: експерти в Давосі обговорили, якою буде нова Холодна війна

Відео
Поділитися
«Росія сама загнала себе в глухий кут»: експерти в Давосі обговорили, якою буде нова Холодна війна © скриншот видео
Експерти вважають, що Москва занадто слабкий суперник для Холодної війни, однак, іншого, швидше за все, не буде.

Нова Холодна війна буде точно не такою, як попередня. Хоча б тому, що вона вже зараз об’єднує Європу, а не розділяє її. Таку думку на Всесвітньому економічному форумі в Давосі висловив президент Eurasia Group Аян Бреммер.

«Також нова Холодна війна не глобальна. Взагалі. Вона між Росією з одного боку і США, а також найбільш розвиненими промисловими країнами світу. От і все», - сказав він.

З ним не погодився науковий співробітник Asia Research Institute Кішор Махбубані, який зауважив, що попри те, що весь світ зараз захоплюється опором України проти російської агресії, нова Холодна війна буде не між США і Росією. Головним суперником для Вашингтона стане Китай. І причин так вважати багато. Адже США і Китай розділяють економічне, політичне й ідеологічне протистояння. І, на відміну від Росії, Пекін, за словами Махбубані, готовий до затяжного протистояння в дусі Холодної війни. Для китайських політиків десятиліття чи два «це взагалі не термін».

У свою чергу, депутат Верховної Ради України Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що применшувати роль Москви теж не варто. У російсько-китайському союзі вона займає міноритарну роль. Однак, саме Росія сьогодні стала головним джерелом насильства і проблем у світі.

«Також, Китай й інші потенційні агресори пильно стежать за ситуацією в Україні. Вони дивляться, чи світ дозволить Путіну перемоги у війні проти України. І на цій основі вони зроблять висновки щодо власних планів», - сказала вона.

На думку українського депутата, світу потрібно знайти спосіб відділити Китай від його «сировинного придатку» у вигляді Росії. Це допоможе у новій Холодній війні. У свою чергу, Бреммер не вірить, що союз Москви і Пекіна аж настільки міцний, як про нього говорять.

«Коли Сі Цзіньпін стояв на сцені разом з Путіним і говорив про «стратегічну» дружбу між країнами, вони очікували дуже різних результатів. Це насправді не означає, що дружба справді безмежна», - переконаний він.

Бреммер нагадує, що коли США застерегли Китай не порушувати санкції, запроваджені проти Росії після початку вторгнення в Україну, китайська сторона прислухалася. Експерт не сумнівається, що Пекін роздратований американською політикою. Однак, він добре знає, де його власні інтереси.

«Тому я не вірю, що у найближчому часі з’явиться ця китайсько-російська вісь у Холодній війні 2.0», - переконаний Бреммер.

Він також додав, що Холодна війна між США і Китаєм навряд чи почнеться через те, що країни аж занадто переплетені. І це зіграє свою роль.

«Американські покупці хочуть купувати китайські товари. А китайські туристи люблять мандрувати в США. Країни надто сильно переплетені. Вони дуже не довіряють одна одній. Це без сумніву. І саме тому люди говорять про Холодну війну між Китаєм США. Але я не вірю, що вона відбудеться. Що стосується Росії, вона сама загнала себе в глухий кут. Вона стане першою країною в історії, яка втратить членство в G20. Такого ніколи не було», - сказав президент Eurasia Group.

Більше новини із Міжнародного економічного форуму в Давосі 2022 читайте в нашій спецтемі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі