Влада Росії розраховує на те, що в нинішніх умовах міжнародної безпеки схвалення лідерами ядерних держав політичної заяви сприятиме зниженню рівня міжнародної напруженості та стримування гонки озброєнь, сприятиме зміцненню довіри та формуванню основ майбутнього контролю над наступальними та оборонними озброєннями у їх взаємозв'язку, а також зниження ризиків, заявила речник МЗС РФ Марія Захарова.
Зазначимо, що Франція, Китай, Росія, Велика Британія та США вважають запобігання ядерній війні між державами, які мають таку зброю, та зниження стратегічних ризиків нашими головними обов'язками.
Документ “п'ятірки” доповнює та розвиває двосторонні заяви, раніше прийняті на найвищому рівні зі США (у Спільній заяві президентів від 16 червня 2021 р.) та КНР (у Спільній заяві від 28 червня 2021 р. до двадцятиріччя підписання Договору про добросусідство, дружбу та співробітництво). У Заяві відображено важливу для нас ідею неприпустимості між ядерними державами будь-якої війни – як ядерної, так і із застосуванням звичайних озброєнь”, - йдеться у заяві Захарової у понеділок.
У документі, продовжила Захарова, також підтверджуються раніше прийняті країнами "п'ятірки" зобов'язання про ненацілювання ядерних озброєнь одна на одну чи треті країни.
"У багатосторонньому форматі підтверджено і принцип ведення діалогу між нашими країнами на основі взаємної поваги та визнання інтересів та занепокоєнь один одного в галузі безпеки ", - сказала вона.
США офіційно вийшли з ДРСМД після того, як закінчився наданий Росії піврічний термін на ліквідацію ракети 9М729, наявністю якої Москва порушує угоду.
Згодом Путін підписав указ про зупинення Росією виконання ДРСМД. Росія офіційно призупинила дію ДРСМД.
Детальніше про мотиви виходу США з Договору читайте у статті Олексія Їжака "Все ближче до ядерного раю".