Росія прагне дестабілізувати та розколоти Європу – прем'єр-міністр Латвії

Поділитися
Росія прагне дестабілізувати та розколоти Європу – прем'єр-міністр Латвії © Mixnews
Каріньш закликав Захід активізувати всі види допомоги Україні.

Прем'єр-міністр Латвії в середу звинуватив Росію у прагненні дестабілізувати та розколоти Європу за допомогою низки дій, включаючи останнє нарощування військ на кордоні з Україною.

В інтерв'ю Agence France-Presse прем'єр-міністр Криш'яніс Каріньш охарактеризував нарощування потужностей як «тривожний» сигнал.

Він закликав НАТО посилити свою присутність на східному фланзі альянсу перед поведінкою Росії, зазначивши також такі дестабілізуючі дії Кремля як обмеження на постачання газу та підтримку режиму в Білорусі.

«Все це є частиною одного взаємопов'язаного набору подій, які, здається, на якомусь рівні дестабілізують чи створюють роз'єднаність у Європі», - сказав Каріньш, передає AFP.

«Додаткові війська біля кордону з Україною викликають занепокоєння принаймні тому, що незрозуміло, у чому полягають наміри Росії», - сказав Каріньш, чия країна межує з Росією і, як і дві її сусідні держави Балтії, Естонія та Литва є членами ЄС та НАТО.

Щодо стратегії президента Росії Володимира Путіна, він сказав: «Я також вважаю, що доктрина Путіна про те, щоб якимось чином відтворити російськомовну імперію, чимось схожу на Радянський Союз чи іншу, безумовно, видається однією з пріоритетних».

Каріньш заявив про те, що Захід має активізувати всі види допомоги Україні, включаючи військову підготовку та озброєння, оскільки це швидше зменшить, ніж підвищить ризик конфлікту.

«Якщо з'явиться чіткий сигнал, що ми на Заході більше допомагатимемо Україні, це може зупинити подальшу ескалацію», - сказав він.

"Якщо Росія зрозуміє, що не буде опору, це підвищить ризик фактичного загострення військового конфлікту", - додав прем'єр-міністр.

Він сказав, що коли Європа розмовляє з Росією, вона повинна вести переговори з «позиції сили», враховуючи, що європейська економіка набагато більша, ніж економіка Росії.

«Так само, як Європа певним чином залежить від російського експорту викопного палива, Росія залежить від імпорту готівки з Європи. Ми зовсім не слабкий (Європейський) Спілка», - сказав він.

Він стверджував, що перед спробами Росії роз'єднати Європу та НАТО, і Європейський Союз знову «згуртувався», і зустріч альянсу в Ризі показала це.

«НАТО як військовий альянс, звичайно, має широкий спектр можливостей» у разі російської агресії, вказуючи на «посилені та адресні економічні санкції, можливо, дуже широкі», які можуть бути запроваджені.

Він також підтвердив прохання країн Балтії щодо посилення присутності НАТО на їхніх кордонах.

«На даному етапі було б дуже пропорційним і зрозумілим, якби НАТО збільшило свою присутність, у тому числі й у країнах Балтії. Це не лише питання кількості, а й можливостей, технологій та здібностей».

Зазначимо, що на зустрічі глав МЗС країн НАТО Дмитро Кулеба закликав союзників приєднатися до України у розробці пакету стримування проти РФ.

Докладніше про стратегію Кремля читайте у статті Володимира Кравченка "Україна - епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?". І у статті Сергія Корсунського "Натяки Путіна: навіщо Росія стягнула війська і що робити Україні"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі