Росія посіла 10-те місце у "Глобальному індексі безкарності" за вбивства журналістів

Інфографіка
Поділитися
Росія посіла 10-те місце у © Українські новини
За останнє десятиліття у світі було вбито 278 журналістів. За 226 із цих вбивств ніхто не покарав.

Комітет захисту журналістів (КЗЖ) опублікував 28 жовтня щорічний звіт щодо кількості вбивств журналістів у світі. За даними Глобального індексу безкарності КЗЖ 2021 року, за останні 10 років убито 278 журналістів, при цьому вбивства 226 журналістів залишаються безкарними у зв'язку з корупцією, організованою злочинністю, діяльністю екстремістських груп і діями урядів у відповідь.

«Якщо правосуддя загрузло в корупції та політичних усобицях, журналістів змушують мовчати, а їхні критичні репортажі намагаються заглушити», – сказала Джіпсі Гільєн Кайзер, директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій КЗЖ. «Необхідно, щоб влада повністю розслідувала ці злочини і припинила цензуру шляхом вбивств. Не можна перекладати вирішення цієї проблеми на сім'ю та колег убитого журналіста або на громадянське суспільство, які невпинно прагнуть домогтися справедливості».

Найгіршою країною з погляду безкарності через вбивство журналістів залишається Сомалі. Далі йдуть Сирія, Ірак та Південний Судан. Сім країн зі списку з'являються в антирейтингу щороку, що є ілюстрацією системної відсутності підзвітності.

У Мексиці було вбито 2021 року трьох журналістів. Декілька ключових обвинувальних вироків було винесено у справах убитих журналістів Хав'єра Вальдеса Карденаса та Мирослави Брич Велдуча. В Афганістані залишаються нерозслідуваними вбивства 17 журналістів. На шостому місці – Росія, де залишаються безкарними вбивства 6 журналістів.

У 226 з цих випадків, або 81%, КЗЖ зафіксував повну безкарність, тобто жодна людина не була засуджена за вбивство. За попередній індексний період (з 1 вересня 2010 р. до 31 серпня 2020 р.) КЗЖ встановив, що 83% вбивств журналістів залишилися нерозкритими, що є продовженням недавньої тенденції до повільного прогресу у розкритті справ. У всьому світі у 2020 році щонайменше 22 журналісти стали жертвами вбивства на помсту за свою роботу, що більш ніж удвічі більше, ніж у 2019 році.

Індекс безкарності розраховує кількість нерозкритих вбивств журналістів у відсотках від загальної кількості населення. Індекс 2021 року розглядає вбивства журналістів, що відбулися в період з 1 вересня 2011 року до 31 серпня 2021 року. До індексу включено лише ті країни, в яких зафіксовано п'ять або більше нерозкритих справ.

Зазначимо, в Україні з початку 2021 року сталося 88 випадків переслідування активістів та правозахисників, повідомили у Центрі прав людини ZMINA. Найбільше переслідувань зазнали активісти та правозахисники у Києві – 37 випадків, а також на Одещині – 10 випадків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі