Росія перешкоджає ЄС у пошуках альтернативних постачальників газу

Поділитися
Лавров на зустрічі з керівництвом Алжиру, обговорював газове та «українське» питання.

Останніми тижнями Європа активно веде переговори з альтернативними імпортерами блакитного палива, тоді як російська сторона усіляко перешкоджає переговорному процесу. Голова МЗС Росії Сергій Лавров відвідав Алжир - північноафриканського постачальника газу на європейський континент, повідомляє The Guardian із посиланням на офіційні сторінки урядовців в Twitter.

Згідно з даними Associated Press, Алжир забезпечуючи 11% імпорту блакитного палива в Європу, і є третім за обсягом постачальником. 

У пошуках альтернативи російському паливу, країни ЄС неодноразово зверталися до керівництва північноафриканської країни з пропозицією збільшити частку імпорту газу. Проте Алжир заявляє, що не має можливості задовольнити такий попит у короткостроковій перспективі.

На тлі дипломатичної відмови, країну відвідав російський голова МЗС. Лавров провів зустріч зі своїм алжирським візаві Рамтаном Ламамрою та президентом країни Абдельмаджідом Теббуном.

Після зустрічі, відповідаючи на питання журналістів, очільники російського МЗС заявив, що «Росія, Алжир та інші експортери газу мають поважати вже досягнуті домовленості». Окремо сторони обговорили «зміцнення військово-технічного співробітництва».

«Сьогоднішня плідна зустріч із моїм колегою Міністром Сергієм Лавровим в рамках регулярних політичних консультацій була присвячена нашим спільним зусиллям щодо подальшого двостороннього та багатостороннього співробітництва, оскільки Алжир та Росія відзначають 60-річчя їхніх дипломатичних відносин» - прокоментував зустріч Рамтан Ламамра.

Не оминули урядовці й «українське питання». Лавров окремо подякував керівництву північноафриканської країни за «об'єктивну та виважену позицію».

Алжир, від початку повномасштабної війни в Україні, підтримує «російських партнерів». Під час голосування в Генасамблеї Організації Об'єднаних Націй, стосовно виключення Росії із Ради ООН з прав людини, Алжир був однією з 24 країн, які проголосували проти цього.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі