Росія не поважає наш нейтралітет — Майя Санду

Поділитися
Росія не поважає наш нейтралітет — Майя Санду © facebook/Евеліна Ганська
Президентка Молдови зазначила, що країна має бути готовою захистити себе.

Президентка Молдови Майя Санду вважає, що ризик порушення Росією молдовського нейтралітету є значним, відтак країна повинна мати можливість оборонятися.  Про це вона розповіла в інтерв’ю телеканалу Jurnal TV .

Політик підкреслила, що в Конституції Молдови записано, що вона є нейтральною країною. Водночас, якщо інші країни не поважатимуть цей нейтралітет і нападатимуть, країна має бути готовою захищатись.

«Молдова є нейтральною країною (...), але зараз Росія не поважає наш нейтралітет і тримає свою армію на території Молдови», — заявила вона.

Санду додала, що з початком війни РФ проти України, ризики для Молдови існують і вони є високими.

Водночас, Майя Санду виключила можливість проведення у Придністров’ї псевдореферендумів, подібних до тих, які Росія провела на окупованих українських територіях.

«Але те, що Росія робить сьогодні в Україні, є очевидним порушенням міжнародного права, і це повинно турбувати всіх нас», — підкреслила вона.

Політикиня вважає, що Придністровський конфлікт має шанси бути розв’язаним, однак для цього має настати «геополітична можливість». Настання такої можливості Санду пов’язує із перемогою України у війні.

Молдова не визнала легітимності проведених Кремлем так званих «референдумів» на українських територіях.

«Ці псевдоплебісцити є фальшивим приводом для насильницької анексії суверенних територій України. Таким чином, наша країна не визнає результатів цих незаконних дій», — підкреслили в Міністерстві закордонних справ та європейської інтеграції Кишинева.

Нагадаємо, що президентка Молдови Майя Санду пригрозила позбавленням громадянства тим жителям країни, які у війні проти України будуть воювати на стороні Росії. 

Раніше повідомлялося, що Україна, Румунія та Молдова обговорили збільшення двосторонніх постачань електроенергії. Глави МЗС трьох країн провели плідну розмову, вперше зустрівшись у тристоронньому форматі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Alexandr Abarinov
21 Грудня 2019, 17:25
Полезный материал, верно определены главные точки для контроля за работой сложнейшей системы. Сейчас это хромая утка, никому не нужная и малоинтересная - в особенности тем, кто стащил из неё самое ценное, оставив старые стены. Но кому под силу аудит и кому интересны его итоги? Кто, бросив всё, бросится ловить чернышёвых и прочую нечисть, спокойно отплывшую с потоком такого же нетонущего говна на "заслуженный отдых"? Никто. У прежних временщиков на эту окраину людского горя не было времени, делили то, что понятнее и доходнее, а у этих и подавно! Так что малюськи и пр. пришельцы доворуют остатки да и пойдут восвояси. Эта страна и тем паче какие-то её зеки их вообще не интересуют.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі