Росія може бути у стані дефолту – Moody's

Поділитися
Росія може бути у стані дефолту – Moody's
Російську економіку очікує найгірший спад з часів розпаду Радянського Союзу в 1991 році, різке зростання інфляції та відтік капіталу

Агентство Moody's заявило, що Росія може бути в стані дефолту, оскільки вона намагалася обслуговувати свої доларові облігації в рублях, що стало б одним із найжорсткіших наслідків виключення Москви із західної фінансової системи після вторгнення путінської армії в Україну, пише агентство Reuters.

Якщо Москва оголосить дефолт, це стане першим великим дефолтом Росії з іноземних облігацій з часів більшовицької революції 1917 року, хоча Кремль стверджує, що Захід змушує її до дефолту, запроваджуючи жорсткі санкції.

4 квітня Росія заплатила за двома суверенними облігаціями — зі строком погашення у 2022 та 2042 роках — у рублях, а не в доларах, як було запропоновано за умов цінних паперів.

Тому Росія "може бути визнана дефолтною за визначенням Moody's, якщо не виправить ситуацію до 4 травня, тобто до закінчення пільгового періоду", - йдеться у заяві Moody's.

"У контрактах по облігаціях не передбачено погашення у будь-якій іншій валюті, крім доларів", - додають там.

Moody's заявило, що в той час, як деякі російські єврооблігації, випущені після 2018 року, допускають виплати в рублях за певних умов, ті, які були випущені до 2018 року — наприклад, з погашенням у 2022 та 2042 роках — не допускають.

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив газеті "Известия" на початку квітня, що якщо Росія буде змушена оголосити дефолт, вона звернеться до суду.

У 1998 році Росія оголосила дефолт за внутрішнім боргом на суму 40 мільярдів доларів і девальвувала рубль за президента Боріса Єльцина. Країна була фактично банкрутом після того, як азійська боргова криза та падіння цін на нафту підірвали довіру до її короткострокового карбованцевого боргу.

В 1918 більшовицькі революціонери під керівництвом Владіміра Лєніна відмовилися від царського обов'язку, шокувавши світові боргові ринки, оскільки Росія тоді мала один з найбільших у світі зовнішніх боргів.

Цього разу Росія має гроші, але вона не може заплатити, тому що резерви — четверті за величиною у світі — які Путін наказав створити саме для такої кризи, заморожені Сполученими Штатами, Європейським союзом, Великою Британією та Канадою.

Оскільки Росія зараз не може і не хоче брати кредити, дефолт був би значно символічним, ознаменувавши собою бурхливий фінал її спроби інтегруватися у фінансову архітектуру Заходу після закінчення холодної війни, підкреслює Reuters.

У той час як у Росії в обігу міжнародних облігацій на суму лише 40 мільярдів доларів, випущених у 15 доларах та євро, її корпорації накопичили набагато більший зовнішній борг.

Раніше агентство S&P знизило рейтинги Росії в іноземній валюті до "вибіркового дефолту" у зв'язку з ризиками того, що Москва не зможе і не захоче виконувати свої зобов'язання перед іноземними власниками боргових зобов'язань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі