На кліматичному саміті ООН майже 90 країн приєдналися до зусиль США та ЄС щодо скорочення викидів потужного парникового газу метану на 30% до 2030 року порівняно з рівнем 2020 року. Цей договір спрямований на боротьбу з однією з основних причин зміни клімату, повідомив представник адміністрації Байдена.
Метан є основним парниковим газом після вуглекислого газу, пише Reuters. Він має вищий високий потенціал уловлювання тепла, ніж CO2, але швидше руйнується в атмосфері - це означає, що скорочення викидів метану може мати швидкий вплив на стримування глобального потепління.
За словами представника адміністрації Байдена, обіцянка по боротьбі з метаном, про яку вперше було оголошено у вересні, тепер включає половину з 30 найбільших емітентів метану, на частку яких припадає дві третини світової економіки.
Серед нових підписантів Бразилія - один із п'яти найбільших у світі емітентів метану.
Китай, Росія та Індія, що також входять до п'ятірки найбільших емітентів метану, не підписали це зобов'язання. Всі ці країни були включені до списку, який було визначено як цілі для приєднання до зобов'язання.
З того часу, як у вересні було оголошено про початок партнерства з невеликою кількістю країн, що його підписали, Сполучені Штати та Європейський Союз докладали зусиль до того, щоб найбільші світові емітенти метану приєдналися до партнерства.
Лише минулого тижня, після останнього дипломатичного тиску з боку США та ЄС напередодні саміту COP26, угоду підписали близько 60 країн.
Хоча це не є частиною офіційних переговорів ООН, зобов'язання щодо викидів метану може стати одним із найбільш значущих результатів конференції COP26 з огляду на його потенційний вплив на стримування катастрофічної зміни клімату.
У травневій доповіді ООН йдеться про те, що різке скорочення викидів метану в цьому десятилітті може дозволити уникнути глобального потепління майже на 0,3 градуса Цельсія до 2040-х років. Однак нездатність боротися з метаном призведе до того, що мета Паризької кліматичної угоди - обмежити підвищення глобальної температури до 1,5 °C вище доіндустріального рівня і уникнути найгірших наслідків зміни клімату - виявиться недосяжною.
Скорочення викидів метану на 30% буде досягнуто спільно сторонами, які підписали угоду, і охопить усі сектори. Основними джерелами викидів метану є негерметична нафтогазова інфраструктура, старі вугільні шахти, сільське господарство та звалища.
Якщо це зобов'язання буде виконано, то найбільший вплив воно вплине на енергетичний сектор, оскільки, на думку аналітиків, усунення витоків у нафтогазовій інфраструктурі є найшвидшим і найдешевшим способом скорочення викидів метану.
США є найбільшим у світі виробником нафти та газу, а ЄС – найбільшим імпортером газу.
Цього тижня Сполучені Штати мають оприлюднити норми щодо викидів метану з нафтових та газових родовищ. ЄС і Канада планують подати законодавство щодо метану, що стосується енергетичного сектору, пізніше цього року.