Росія катастрофічно втратила позиції у рейтингу продавців зброї за останні чотири роки — SIPRI

Поділитися
Росія катастрофічно втратила позиції у рейтингу продавців зброї за останні чотири роки — SIPRI © Getty Images
До 2023 року кремлівський режим продавав зброю 31 державі. 

Росія втратила позиції у рейтингу постачальників зброї. Якщо раніше вона посідала друге місце, то зараз – третє, після Франції. Такі дані оприлюднили у дослідженні Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Експерти  порівняли експорт зброї протягом 2019-2023 років з періодом 2014-2018 років та виявили низку кардинальних змін.

Першу позицію в експорті озброєнь упевнено утримують США. За останні п'ять років Штати наростили його на 17%, що привело до збільшення з 34% до 42% їхньої частки у загальному обсязі світового експорту озброєнь. У 2019-2023 році США постачали основні озброєння до 107 держав світу, що більше, ніж за всі попередні періоди. На США припадає близько 55% озброєнь, імпортованих європейськими державами у 2019-2023 роках, що на 20% більше, ніж у період 2014-2018 років.

На друге місце серед експортерів, потіснивши Росію, вийшла Франція. Її експорт озброєнь збільшився на 47%, а частка у загальносвітових постачаннях зросла до 11% (у 2014-2018 роках було  7,2%). Зростання відбулося завдяки постачанню бойових літаків до Індії, Катару та Єгипту.

Росія в рейтингу світових постачальників озброєнь втратила позиції, перемістившись з другого місця на третє. За 2019-2023 роки експорт озброєнь із РФ скоротився майже вдвічі - на 53%. У загальносвітових поставках частка Росії скоротилася на 10% і зрівнялася із французькою. Якщо у 2019 році РФ постачала військову продукцію до 31 держави, то у 2023 році лише 12 держав замовили  у РФ зброю. Майже дві третини російського експорту озброєнь припало на три держави:

  • Індія купила  34% російської зброї;
  • Китай - 21%;
  • Єгипет - 7,5%.

Нагадаємо, Україна стала найбільшим імпортером зброї в Європі. Основними постачальниками озброєнь Києву, за даними SIPRI, стали США, Німеччина, Польща та інші країни. Найбільшою потребою України стали системи протиповітряної оборони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі