Різдво на Донеччині: 2700 обстрілів за добу і "Щедрик" біля териконів

Відео
Поділитися
Різдвяні дні на Донеччині сповнені війни та людяності...

День напередодні Різдва і різдвяна ніч у Донецькій області видалися важкими: за словами керівника Донецької обласної ОВА Вадими Філашкіна, ворог обстріляв міста і села області понад 2700 разів. У селі Удачному загинула людина.

Про це розповів очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін у ефірі марафону «Єдині новини».

«Всі населені пункти, які знаходяться вздовж лінії фронту (Бахмут, Часів Яр, Курахове), де йде активна фаза війни, -  під постійним обстрілом. Вони майже зруйновані повністю. Обстріли окупант веде всіма наявними видами озброєння. Це балістичні ракети, дрони, ствольна артилерія, керовані авіабомби К-250, К-500», — розповів голова ОВА.

Триває евакуація. За словами Філашкіна, за добу органи влади, підрозділи поліції та ДСНС евакуювали 913 людей, зокрема 13 дітей.

Наразі у Покровську, за словами голови ОВА, залишається 7500 людей. Понад 3000 людей на минулому тижні виїхали з міста.

«Дітей вивезли всіх. На минулому тижні було 16 дітей, зараз дітей в місті Покровськ немає. 11 000 людей залишається в Покровській громаді та 27 дітей. В цьому напрямку працюємо. Я думаю, сподіваюсь, що найближчим часом всіх дітей вивеземо», — сказав Філашкін.

У Покровську працюють деякі крамнички та банкомати, залишаються люди, які продовжують діяльність, що направлена на підтримку населення, попри те, що ворог стоїть приблизно у трьох кілометрах від міста.

За словами очільника області, міста Часів Яр вже «майже не існує» - це суцільні руїни.

«249 людей залишаються в підвальних приміщеннях, жодного цілого будинку нема. Заїхати до людей можливості такої майже взагалі нема. Якщо два рази на тиждень виходить зранку заїхати, щоб завести людям питну воду, гуманітарну допомогу, продуктові набори — це дуже добре», — підкреслив Філашкін.

Раніше, як повідомили "Слов'янські відомості", він прокоментував ситуацію з електроенергією в регіоні, зазначивши, що станом на 25 грудня близько 130 населених пунктів знаходиться без електропостачання.

«Тільки за минулу добу наші енергетики відремонтували14 населених пунктів і подали світло до 4 000 людей. Вони роблять все можливе та неможливе, щоб відремонтувати повністю ті електромережі, які ворог руйнує кожного дня», — підсумував Філашкін.

Але, незважаючи на вкрай складі обставини і близькість лінії фронту, на Донеччині проводяться святкові заходи - для підняття духу людей і щоб показати, що життя у містах триває. Наприклад, біговий клуб "Донеччина" за підтримки Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи 25 грудня розпочав святковий челендж «Біжи до ялинки», який триватиме по 31 грудня.

Завдання перше на 25 та 26 грудня: потрібно обрати символічну дистанцію, яка асоціюється зі святами. Наприклад, це може бути 2,4 км (як знак року, що завершується), також 5 км (як символ зірки на ялинці) або 12 км (що символізує кількість місяців року). Головна умова – дистанція має скласти не менше 1 км, пробіжку необхідно розпочати або завершити біля святкової ялинки. 

А у Покровську, під териконами, зазвучав  всесвітньо відомий "Щедрик" - просто неба, його виконали люди, які несуть службу в Донецькій області: прикордонник, поліцейський, військова Національної гвардії та рятувальник ДСНС - як символ того, що український дух - не вбити!

Композитор та автор всесвітньовідомого “Щедрика” Микола Леонтович чотири роки жив у Покровську та працював тут викладачем музики в залізничному музичному коледжі. Тут він і написав фольклорну версію "Щедрика". Нині на підступах до міста, де творився «Щедрик», стоять російські окупанти. 

Понад 100 років тому «Щедрик» став символом боротьби українців за незалежність. Автора твору вбили за його діяльність, але нікому не вдасться вбити ідею України, її культуру та звичаї. 

Понад 2900 людей у Донецькій області загинули та ще понад 6500 були поранені з початку вторгнення РФ (без урахування Маріуполя і окупованих територій). Росія вбиває цивільних, і робить вона чи не найжорстокіше саме у тих регіонах, які  прийшла "захищати" - які до 2014 року були російськомовними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі