Рівень життя в РФ неухильно падає - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рівень життя в РФ неухильно падає - експерт © Ольга Карчевская / svoboda.org
Надприбуток, який з'явився у 2018 р. в результаті зростання світових цін на нафту, уряд не вкладав в економіку і не витрачав на соціальну сферу.

У РФ вже п'ятий рік поспіль триває зниження рівня життя громадян. Реальні доходи населення падають, а ціни й інфляція зростають. Особливо в цій ситуації росіян дратує те, що економічні негаразди розгортаються на тлі щоденних фанфарних заяв представників влади і численної армії пропагандистів, які їх обслуговують, про "економічний прогрес" РФ та "перемогу над русофобським Заходом і його санкціями". Насправді, за даними того ж Левада-Центру, 57% респондентів вважають, що уряд не може впоратися зі зростанням цін та падінням доходів, 46% - що він не забезпечує людей роботою, і 43% - що не турбується про соціальний захист населення.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко, заступник керівника Центру досліджень проблем РФ (Національний інститут стратегічних досліджень). За її словами, "Люди - це нова нафта" - надзвичайно популярне сьогодні в російському опозиційному просторі твердження.

"Надприбуток, який з'явився у 2018 р. в результаті зростання світових цін на нафту, уряд не вкладав в економіку і не витрачав на соціальну сферу, а нагромаджував, збільшуючи золотовалютні заощадження країни. Тим часом було розпочато політику посилення фіскального тиску на громадян і зменшення соціальних видатків, запроваджено т.зв. пенсійну реформу з істотним підвищенням пенсійного віку. У РФ, внаслідок збільшення акцизів, ціни на паливо постійно зростають (95-й бензин у цій нафтодобувній країні сьогодні коштує 49 руб., або близько 21 грн за літр), - зазначає експерт. - Ціни на житлово-комунальні послуги значно вищі за українські, як і ціни на продукти. З 1 січня 2019 р. в Росії на 2% зріс ПДВ. За розрахунками Федерації незалежних профспілок Росії, це збільшить річне навантаження на кожного платоспроможного громадянина на 5 тис. руб. (близько 2 тис. грн). Крім того, розпочатий процес запровадження податку на самозайнятих. Серйозно обговорюється перспектива оподаткування безробітних (аналог білоруського "закону про дармоїдів", який у цій країни призвів до акцій протестів)".

Детальніше про проблеми путінської Росії читайте у статті Ірини Павленко "Російський глухий кут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі