Рівень безробіття у світі продовжує зростати — FT

Поділитися
Рівень безробіття у світі продовжує зростати — FT © euobserver.com
Уряди країн намагаються стабілізувати кризу на ринку праці.

Нові спалахи коронавірусу чинять неабиякий тиск на уряди країн в усьому світі, адже влада змушена стабілізувати ситуацію на ринку праці в той час, коли економіка держав зазнала серйозних втрат, пише Financial Times.

Після послаблення карантинних обмежень, уряди країн розраховували на поступове відновлення постраждалої економіки, однак все сталося дещо інакше.

Попри те, що багато працівників, які тимчасово перестали працювати під час карантину, змогли повернутися на роботу, однак, мільйони людей наразі все ще залишаються безробітними. До того ж, зараз значно зменшується кількість робочих місць.

Поступове скорочення кількості робочих місць ставить владу країн у важке становище, адже уряди зобов’язані не допустити посилення кризи на ринку праці та стабілізувати економіку. Стабілізація економічного стану значною мірою залежить саме від ситуації на ринку праці. До того ж, люди зараз схильні до заощадження коштів, а не до витрат, а це, своєю чергою, також негативно впливає на економічний стан.

Ситуація стосовно зростання рівня безробіття в різних країнах світу є майже аналогічною.

Для прикладу, кількість безробітних в США збільшилася з 3,5% в лютому до 10,2% у липні, тоді як рівень безробіття в країнах ЄС зріс з 6,5% до 7,1% , економісти кажуть, що основні показники ситуації на ринку праці є дуже подібними.

США та Європа обрали дещо різні тактики для стабілізації кризи. Деякі робочі місця в США були «втрачені» тимчасово, оскільки уряд вирішив підтримувати працівників необхідними виплатами.

Європа ж відмовилася від «тимчасової втрати» робочих місць, проте, уряди європейських країн забезпечували відповідні субсидії для компаній, щоб зберегти робочі місця.

Проте, ситуація на ринку праці в світі поки не надто поліпшується, це починає перетворюватися на проблему «довгострокового безробіття».

В Європі мільйони працівників залишаються залежними від державних субсидій. Навіть у Німеччині - одній із країн, якій вдалося дещо менше постраждати від пандемії, кількість робочих місць також «не поспішає» збільшуватися.

Якщо раніше уряди вважали, що наприкінці літа економіка зможе наблизитися до свого «нормального стану», то зараз «прогнози» змінилися. І політики, і економісти, мудрують, як «захистити» робочі місця.

Питання полягає в тому, чи зможуть країни створити відповідні програми для збереження робочих місць, адже вони все ще не впоралися з пандемією COVID-19. До того ж, останнім часом знову почала зростати кількість випадків коронавірусу, а це є серйозною перешкодою для «розширення» ринку праці.

Швидше за все, уряди країн будуть змушені продовжити підтримку для збереження робочих місць, але при цьому, кількість субсидій може скоротитися.

Правильне рішення для політичних лідерів залежить від того, якою буде ситуація з пандемією.

Для прикладу, Велика Британія обрала «жорсткий підхід», заявивши про те, що субсидії для підтримки робочих місць будуть зупинені вже в листопаді. Натомість, Франція, Іспанія та Німеччина розглядають можливість продовження «схеми збереження робочих місць».

Так чи інакше, уряди не зможуть вічно виплачувати субсидії компаніям. Внаслідок цього зростання рівня безробіття лише посилиться, економісти вважають, що це відчується вже з початку наступного року, резюмує FT.

Раніше повідомлялося, що Чехія відмовилася від плану вакцинації ВООЗ від COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі