Рік потому протестувальники в Гонконзі розриваються між надією і страхом

Поділитися
Рік потому протестувальники в Гонконзі розриваються між надією і страхом © Twitter.com/VoCommunism
Згідно з опитуваннями громадської думки, близько третини населення Гонконгу виступає проти продемократичних протестів.

Працівник медичного сектора Тана протягом декількох місяців регулярно відвідувала мирні зібрання в Гонконзі разом з тисячами інших, які протестували проти впливу Пекіну і закликали до більшої демократії у світовому фінансовому центрі, пише Reuters.

Тепер, через рік після масового мітингу, який запустив масштабний і часто насильницьке антиурядовий рух, 37-річна Тана і її чоловік побоюються, що мало що змінилося.

Протести призвели до того, що уряд Гонконгу відмовився від запропонованого закону, який дозволив би екстрадицію в материковий Китай. Але через рік влада в Пекіні розробляє закони про національну безпеку, які, як побоюються активісти, ще більше обмежать свободу.

Для Тани та її сім'ї, включаючи сина, народженого незадовго до початку протестів, прагматизм починає перевершувати ідеалізм.

"Я найбільше переживаю за свою дитину", - заявила Тана агентству Reuters, вимагаючи, щоб її прізвище була прихована з міркувань безпеки. За її словами, родина вже перевезла свої заощадження за кордон, і "еміграція може бути варіантом".

Серед прихильників протестного руху почуття варіюються від слабкої надії до гострого страху гноблення. Після відносного перепочинку під час спалаху коронавірусу протестувальники знову виходять на вулиці проти запропонованих законів про безпеку. Офіційні особи заявили, що закони будуть націлені на невелику кількість "порушників спокою" з положеннями проти відділення, підривної діяльності, тероризму та іноземного втручання.

Нг, 63-річна жінка на пенсії - одна з тих, хто оглядається на минулий рік з гордістю і обіцянками продовжувати демонстрацію.

"Одна іскра може призвести до величезного полум'я", - сказала вона, також вимагаючи, щоб її ідентифікували тільки по одному імені. "Чим більше уряд пригнічує нас, тим більше ми опираємося".

22-річний Девід, який працює у сфері страхування і відмовився назвати своє прізвище, сказав, що для залучення уваги міжнародного співтовариства необхідно поєднання жорстокої і мирної тактики.

Девід сказав, що "іноді відчував себе пригніченим страхом", коли допомагав на мітингах, змішуючи бензинові бомби і відкидаючи снаряди зі сльозогінним газом, але він був змушений продовжувати.

Демонстрації часто ставали жорстокими: протестувальники блокували дороги, магазини, які, як вважається, мали про-пекінські зв'язку, піддавалися вандалізму. Протестувальники кидали каміння та коктейлі Молотова в поліцію, які відповідали сльозогінним газом і гумовими кулями.

Ісайя Чой, який навчається у Великобританії, але повернувся в минулому році, щоб взяти участь у мирних акціях протесту, сказав, що від насильницької тактики слід відмовитися. 21-річний підліток сказав, що розчарований тим, що Гонконг розглядається як "пішак" в конфліктах між США і Китаєм.

Вашингтон, який погіршив відносини з Пекіном через торгівлю, пандемію коронавірусу та інших проблем, каже, що Китай скасував високу ступінь автономії, яку обіцяв Гонконгу принаймні на 50 років, коли місто повернулося з Британії в китайське правління в 1997 році. Китай відхилив ці звинувачення і закликав Вашингтон не втручатися.

Взаємне знищення

Згідно з опитуваннями громадської думки, протести користуються сильною підтримкою серед 7,5 мільйонів жителів Гонконгу, проти виступає близько третини населення.

50-річний Кеунг заявив, що підтримує закони про національну безпеку і сподівається, що продемократичний рух "скоро закінчиться, тому що зло ніколи не переможе добро".

"Для уряду є нормальним встановлювати закони, що посилюють контроль, коли люди порушують попередні", - сказав Кеунг, який також назвав тільки одне ім'я.

Інші обіцяють продовжувати протестувати стільки, скільки буде потрібно.

Шестидесятипятирічний пенсіонер Фу підтримує часто повторюване гасло "Якщо ми згоримо, ти згориш з нами", посилаючись на переконання, що Гонконг, як магніт для світового капіталу, - це гуска, що несе золоті яйця для материкової економіки.

Фу сказав, що втратив багато друзів дитинства через своє положення, але він не шкодує: "Я твердий фанат взаємного знищення і незалежності Гонконгу".

Читайте також: У США почалися страйки працівників Amazon і Instacart

Раніше повідомлялося про те, що прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що Британія не кине народ Гонконгу. Великобританія готова надавати жителям Гонконгу британське громадянство.

Нагадаємо, Трамп анонсував санкції проти Китаю за дії щодо Гонконгу. Трамп зробив оголошення на прес-конференції в Білому домі, заявив, що Китай порушив своє слово з приводу автономії Гонконгу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі