Рівно чотири роки тому, поки представники США, Єгипту, Саудівської Аравії, Туреччини, країн ЄС та Ірану збиралися зустрітися і обговорити війну в Сирії, терористичне угрупування "Ісламська держава" здійснило сім терактів в Парижі та його передмісті, жертвами яких стали більше 150 осіб, а поранення отримали ще понад 350. Працювали три групи терористів. DT.UA нагадує про напад терористів на Париж 14 листопада 2015 року, та всесвітню акцію солідарності з французьким народом.
Хронологія нападів
Серія нападів почалася після 21:00 за місцевим часом в популярних клубних закладах в 10-му окрузі столиці, недалеко від Площі Республіки. Перші повідомлення про стрілянину надійшло з бару Le Carillon за адресою вулиця Алибер, 18. Очевидці спочатку подумали, що це петарди, проте потім люди побачили, що чоловік у масці відкрив вогонь з напівавтоматичної зброї. Потім, за словами очевидців, чоловік перейшов дорогу і направив зброю на ресторан Le Petit Cambodge ("Маленька Швейцарія"). Після цього нападу піддалися відвідувачі піцерії La Casa Nostra на вулиці Де ла Фонтен а Руа, на південь від вулиці Алибер. За розповідями очевидців, чоловік відкрив вогонь з кулемета.
Двоє терористів-смертників підірвали себе біля стадіону Stad de France в передмісті Парижа. Збірна Франції грала зі збірною Німеччини товариський матч. Гра транслювалася по одному з головних національних телеканалів – TF1. На матчі був присутній тодішній президент Франсуа Олланд.
Приблизно через півгодини після початкового розіграшу відбувся перший з як мінімум двох вибухів. Його було чутно всередині стадіону, і президента було негайно евакуйовано. Вибух у паризькому передмісті Сен-Дені потрапив в трансляцію товариського матчу між збірними Франції та Німеччини.
Пізніше в мережі з'явився відеозапис про те, як глядачі футбольного матчу на стадіоні Стад де Франс, недалеко від якого увечері 13 листопада відбулося кілька вибухів, під час евакуації співають "Марсельєзу" - національний гімн Франції.
Також повідомлення про стрілянину надійшло з бару La Belle Equipe на вулиці Шаронн, розташованої на південь від місця перших нападів.
Однак найбільш кривавим став напад на концертний зал на бульварі Вольтера в 11-му окрузі. Пізніше в Мережі опублікували відео, на якому видно, як люди вибігають з зали клубу "Батаклан". Тоді ж і почалося захоплення заручників. До того моменту президент Олланд провів екстрені переговори з прем'єр-міністром Мануелем Вальсом, а також міністром внутрішніх справ Бернаром Казневим. Спочатку група терористів обстріляла відвідувачів кафе зовні, а потім увірвалася в приміщення. Перед штурмом терористи підірвали себе в будинку.
Ліквідація терористів
В Єлисейському палаці за підсумками екстреної наради вирішили направити в Париж 1500 солдатів для забезпечення безпеки. Поліція оточила район і провела спецоперацію з нейтралізації терористів.
Олланд звернувся до французького народу, оголосивши надзвичайний стан. Режим НС у Франції до цього був лише в кінці Другої Світової війни. Президент повідомив, що Франція закриває свої кордони терактів в Парижі. Крім того, Франція оголосила жалобу. Ілюмінація Ейфелевої вежі згасла в пам'ять про жертв. У Парижі закрилися для відвідувачів ряд туристичних визначних пам'яток і торгових центрів.
За підсумками поліцейської спецоперації голова паризької поліції Мішель Кадо заявив, що всі виконавці терактів в Парижі були ліквідовані – всього 8 осіб.
Солідарність з народом Франції
Світові лідери висловили співчуття французькому народу у зв'язку з серією терактів, що відбулася в Парижі.
На знак співчуття багато країн "засвітилися" кольорами прапора Франції. Соціальна мережа Facebook запропонувала користувачам прикрасити свій юзерпік в кольори французького триколора.
Українці принесли квіти до посольства Франції.
Відлуння паризьких терактів дійшло до Брюсселя
22 березня 2016 року близько 8 ранку в аеропорту Брюсселя пролунало два вибухи. Незабаром прогримів вибух біля станції метро Мальбек, неподалік від кварталу з установами Євросоюзу. Експерти сказали, що почерки терактів в Парижі і Брюсселі збігається.
В результаті терактів загинули 32 людини, близько 300 отримали поранення. Відповідальність за теракти в Брюсселі взяла на себе терористичне угрупування ІДІЛ.