У нинішньому році Російська Федерація продовжить агресивну зовнішню політику, включаючи перешкоджання прагненням західних країн щодо України.
Про це заявив директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер у вівторок, 9 лютого.
За його словами, офіційна Москва продовжить "довгостроковий вплив на Київ" і зривати "спроби України інтегруватися в західні інститути".
"Події в Україні спонукають Москви до посилення її присутності в регіоні для запобігання зміни режимів в колишніх радянських республіках і для прискорення переходу до багатополярного світу, в якому Росія є безперечним гегемоном в Євразії", - заявив він.
Клеппер стверджує, що в 2016 році РФ посилить тиск на своїх сусідів для того, щоб змусити їх приєднатися до Євразійського економічного союзу під керівництвом Москви, до складу якого нині входить Вірменія, Білорусь, Казахстан і Киргизстан.
Санкції Заходу проти Москви були введені в 2014 році декількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше з причини підтримки проросійських сепаратистів в Донбасі. Зокрема, в кінці липня 2014 року ЄС (а також США) ввели економічні санкції відносно Росії, що стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей.
Наприкінці минулого року США розширили список фізичних і юридичних осіб, відносно яких були раніше введені санкції за їх дії з дестабілізації в Україні. Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року.
Видання "Дзеркало тижня. Україна" присвятило російсько-українському конфлікту і введенню санкцій проти РФ проект "Викрадення Європи". У рамках проведеного дослідження журналісти ZN.UA склали карту лояльності країн ЄC до Росії. Позиції кожної з 28 держав-членів враховувалися крізь призму російської агресії на сході України та окупації Криму.