На днях новітні російські винищувачі Су-35С були перекинуті на авіабазу Хмеймим в сирійській Латакії.
Як повідомляє видання "Коммерсантъ" з посиланням на джерело в органах оперативного військового управління, керівництво Генштабу ЗС РФ прийняло рішення вперше випробувати ці винищувачі в бойових умовах в Сирії.
Згідно з неофіційною інформацією, мова йде про 4 літаки, які було передано Повітряно-космічним силам РФ авіаційним заводом у Комсомольську-на-Амурі.
Видання зазначає, що ці літаки поповнили 23-й винищувальний авіаційний полк 303-ї гвардійської змішаної авіаційної дивізії 11-ї армії ВПС і ППО Східного військового округу (аеродрому Дземгиі), а потім були перекинуті в Астрахань (аеродром Приволзький). Кілька днів тому Су-35C вилетіли з Астрахані і через Каспійське море і повітряний простір Ірану та Іраку дісталися до Сирії.
Офіцер Генштабу зазначив, що російська авіагрупа на базі в Хмеймим перевищує 70 літаків і вертольотів.
Примітно, що інформація про перекидання новітніх винищувачів в Сирії з'явилася на тлі звинувачень з боку Анкари в порушенні повітряного простору Туреччини російським Су-34 29 січня.
30 січня МЗС Туреччини опублікувало прес-реліз про порушення російським винищувачем-бомардирувальником Су-З4 повітряного простору Республіки в п'ятницю.
Генсек НАТО Йенс Столтенберг в суботу, 30 січня, засудив вторгнення російського винищувача в повітряний простір Туреччини і закликав Кремль поважати повітряний простір держав Альянсу.
24 листопада 2015 року турецькі винищувачі збили Су-24 зі складу російської авіагрупи, задіяної в повітряної операції в Сирії на підтримку режиму Башара Асада, що призвело до серйозного загострення відносин між Кремлем і Анкарою.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".