Мирні переговори щодо Сирії почалися в той час, поки в країні триває війна. Редакція зазначає, що попередня угода про припинення вогню протрималася всього 17 днів, у вихідні дні вибух в автомобілі бомби, закладеної курдами, завдав удар по сусідній Туреччині. Війна, яка вирувала протягом п'яти років, продовжує розпалювати ситуацію в регіоні і змушувати сотні тисяч жителів країни покинути свої будинки. "Вона (війна в Сирії – ред.) зганьбила арабський світ і показала безвідповідальність Європейського Союзу і більш широкого західного співтовариства. Вона дала Росії стратегічну можливість, за яку вхопився Володимир Путін, який вчора хотів показати драматичне перетворення з розпалювача війни в миротворця з допомогою оголошення про часткове виведення російських військ", - йдеться в статті.
У статті також зазначається, що до хаосу Сирію підштовхнула демонстрація 2011 року в місті Дераа, тоді її учасники просили режим Асада створити умови для політичних реформ. А сирійські спецслужби відкрили вогонь і вбили шістьох протестуючих. Редакція видання підкреслює, що мирні переговори, таким чином, стикаються з майже неможливим завданням: обрати новий уряд протягом 18 місяців для того, щоб знайти вихід зі сформованої ситуації. І виникають два важливих питання. Як сирійський диктатор зможе тепер утримати владу? І другий - як Сирія сама зможе утримати єдність країни?
Припинення вогню саме по собі не є достатньою підставою для поточних мирних межсирийских переговорів, вважає редакція британського видання.
"Остаточними результатами мирного процесу може бути визнання того, що Сирія не може вижити в колишньому вигляді. Якщо Асад буде не в змозі передати владу законної влади, єдиною альтернативою в майбутньому може бути розділ країни", - сказано в статті.
Розділ Сирії на російський протекторат в Латакії під управлінням алавітами, сунітську державу в центрі і незалежний Курдистан може здатися привабливим, пише видання. На думку колишнього головкому сил НАТО в Європі Джеймса Ставрідіса, поділ країни дозволить сирійським біженцям повернутися у відносно безпечні зони.
Однак, як підкреслюється в статті, поділ Сирії "створить страшний прецедент для інших крихких держав на Близькому Сході". Путін каже, що він буде активізувати зусилля для досягнення миру в Сирії. "Він розтратив довіру Заходу, але всім країнам, відповідальним за те, що відбувається в Сирії, доведеться знайти спосіб працювати разом, щоб покласти кінець стражданням сирійців", - резюмує редакція.
Напередодні російський президент Володимир Путін оголосив про виведення російських військ з Сирії. Проте, агентство Reuters з посиланням на двох американських чиновників повідомило, що США не бачать ознак підготовки Росії до виведення військ з Сирії.
У вівторок, 15 березня, стало відомо, що перша група російських літаків вже вилетіла з Сирії в Росію. При цьому, одне з дипломатичних джерел заявило, що РФ залишить у Сирії близько тисячі своїх військових.
РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого. Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання низки гуманітарних вимог. Президент Асад, у свою чергу, призначив парламентські вибори в Сирії на 13 квітня.