Відмова Монголії, яка ратифікувала Римський статут та є членом Міжнародного кримінального суду (МКС), арештовувати очільника Кремля Владіміра Путіна не є приводом для розчарування. Під час візиту пошкодженої росіянами дитячої лікарні "Охматдит" у Києві прокурор МКС Карім Хан заявив, що російський диктатор не відвідував за два роки інші країни-учасниці Суду, а значить "ордери на арешт уже працюють", передає "Інтерфакс-Україна".
"Не треба розчаровуватися, результати ми побачимо, але це не буде легко. Ми рухаємося до реального застосування права і робимо це разом", — заявив Хан.
Він заявив, що у минулому вже були випадки невиконання країнами норм Суду. Він підкреслив, що співпраця в МКС не ідеальна. Також прокурор додав, що є алгоритм реагування на порушення з боку країн-учасниць МКС. За його словами, у таких випадках відбувається генеральне засідання Суду та ухвалюється рішення.
Нагадаємо, на початку вересня Путін відвідав Монголію. Країна є учасником МКС, який два роки тому видав ордер на арешт диктатора за викрадення українських дітей.
Раніше в українському МЗС розкритикували Монголію за невиконання ордера на арешт Путіна. Там наголосили, що цим країна розділила відповідальність за воєнні злочини очільника Кремля. А президент Володимир Зеленський згодом звинуватив Улан-Батор у тому, що там не поважають міжнародне право.
Що означає відмова країни-члена МКС видавати підозрюваного? Що загрожує державі, яка ігнорує зобов’язання за Римським статутом? Про це читайте в статті Гюндуза Мамедова на ZN.UA "Візит Путіна до Монголії: в чому проблема".